Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomouc chce ušetřit miliony. Připravuje proto Energetickou koncepci města « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc chce ušetřit miliony. Připravuje proto Energetickou koncepci města

Olomouc chce ušetřit miliony. Připravuje proto Energetickou koncepci města

Olomouc chce ušetřit miliony. Připravuje proto Energetickou koncepci města

13. března 2019 (st)

Snížit energetickou náročnost budov, efektivněji využívat energii, nakupovat ji společně s městskými organizacemi a ušetřit tak značné prostředky z rozpočtu města – to je cílem Energetické politiky statutárního města Olomouce. S návrhem tohoto opatření se seznámili i radní města. „Správnou energetickou politikou může město jako Olomouc ušetřit miliony korun ročně, což platí zvláště v době, kdy ceny energií rostou,“ zdůraznil primátor Mirek Žbánek.

„Energetickou politikou si město stanoví jasný směr při hospodaření s energií. Město tak získá systémový nástroj pro prosazování úsporných opatření. To samozřejmě znamená jednak přínos pro městský rozpočet, současně to ale může také pozitivně působit na další firmy, instituce či obyvatele města,“ vysvětlil primátor Žbánek. „Chceme více podporovat výchovu ve školách k energetickým úsporám, zavádět školní projekty úspory energií a využívání alternativních zdrojů,“ popsal primátor další bonus, který energetická politika města má přinést.

Základem pro stanovení energetické koncepce je podrobné zmapování současného nakládání s energiemi, a to nejen v rámci magistrátu, ale všech příspěvkových organizací a městských akciových společností. Energetický manažer bude pomocí speciálního softwarového nástroje kompletovat data o jednotlivých odběrných místech a spotřebách a vyhodnocovat, kde jsou rezervy či zbytečné ztráty. Město a jeho organizace budou také společně soutěžit dodávky elektrické energie, což rovněž přinese úspory. „Jsem přesvědčen o tom, že jsme v tomto ohledu zaspali dobu, jiným městům už podobné koncepce přinášejí výrazné úspory,“ upozornil Mirek Žbánek. Zavádění energetického managementu do systému řízení města je navíc podmínkou pro dotační tituly, které směřují k energeticky úsporným projektům.

Rada města uložila vedoucímu odboru strategie a řízení projednat návrh energetické politiky v komisi hospodářského rozvoje a dále s řediteli příspěvkových organizací a akciových společností, v nichž má město stoprocentní majetkový podíl.

| Poslední úprava: 13. března 2019 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu