Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Zlaté Janského medaile dostalo dalších 50 dárců krve « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Zlaté Janského medaile dostalo dalších 50 dárců krve

Zlaté Janského medaile dostalo dalších 50 dárců krve

Zlaté Janského medaile dostalo dalších 50 dárců krve

2. prosince 2015 (st)

Přes padesát dárců krve převzalo v pondělí odpoledne v obřadní síni olomoucké radnice z rukou primátora zlaté Janského medaile. Ty jim právem náleží za 40 bezpříspěvkových odběrů krve nebo některé z jejích složek.

Společně s vedením Českého červeného kříže vyjádřil primátor Antonín Staněk těmto dárcům krve velké poděkování a úctu. „Vaše krev už pomohla mnohým zraněným či nemocným lidem a já se před vámi za tento nezištný skutek hluboce klaním. Krev se nedá koupit, nedá se vyrobit. Krev se musí darovat. Proto moc doufám, že svým počínáním třeba oslovíte i další lidi z vašeho okolí, kteří se také rozhodnou tímto způsobem pomáhat. Pokud je člověk zdravý, a já vám pevné zdraví ze srdce přeji i nadále, může tímto způsobem pomoci ke zdraví i ostatním,“ řekl primátor přítomným dárcům.

Současně zmínil i novou formu poděkování, kterou si pro držitele zlatých Janského medailí připravilo město Olomouc. Od začátku prosince totiž mají dárci krve možnost pořídit si Kapka Pas, který za 300 korun slouží jako celoroční jízdenka na MHD. Kapka Pas si mohou koupit všichni dárci krve, kteří obdrželi zlatou Janského medaili, a to bez ohledu na adresu trvalého bydliště, tedy i mimoolomoučtí.

Fotografie:

| Poslední úprava: 2. prosince 2015 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu