Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Semafor chystá velkou akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě

Semafor chystá velkou akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě

Semafor chystá velkou akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě

17. července 2015 (pá)

Chcete vidět v akci kaskadéra, simulovanou dopravní nehodu, práci týmu lidí z Besipu nebo na vlastní kůži zažít, jak působí na lidské tělo náraz auta při dopravní nehodě? Přijďte v pátek 24. července 2015 do Centra Semafor.

Dopravně preventivní akce s názvem Rodina na cestách zaplní nejen areál dopravního hřiště Centra Semafor, ale i parkoviště v Legionářské ulici zvané „U letadla“.

„Nikdo se u nás v pátek nebude nudit. Jsem přesvědčen, že každý uvidí, vyzkouší si nebo se dozví něco skutečně nového z oblasti bezpečnosti dopravního provozu. Připravili jsme spoustu novinek i zajímavostí,“ láká k účasti manažer Centra Semafor Josef Linek. Zájemci si budou moci vyzkoušet alkoholové a drogové brýle a zažít tak, jaké to je, být účastníkem dopravního provozu pod vlivem některé z těchto návykových látek.

„Letošní bilance dopravních nehod v Olomouckém kraji za uplynulé pololetí je v porovnání s loňským rokem podstatně tragičtější. Na silnicích v regionu do konce června zemřelo podle policejních statistik již 22 lidí, loni jich v té době bylo o osm méně. Proto je třeba věnovat se prevenci,“ zdůraznil manažer Centra Semafor Josef Linek.

Simulátor nárazu a simulátor otočení auta navodí zájemcům pocit, jak na lidské tělo působí skutečná dopravní nehoda. „Údiv a respekt diváků jistě sklidí simulovaná dopravní nehoda auta a cyklisty, kterou zvládne zkušený kaskadér,“ vyzdvihuje netradiční záležitost v programu Josef Linek z Centra Semafor.

Kromě toho nabídne letošní akce Rodina na cestách návštěvníkům možnost vyzkoušet si kola, koloběžky nebo si na šlapacích kárách projet speciální nafukovací závodní dráhu. Chybět nebude ukázka práce týmu lidí z Besipu a Ústředního automotoklubu i představení stíhacího vozidla dopravní policie. Cyklisté získají důležité informace o prevenci úrazů, mohou se nechat vyzkoušet ze základů první pomoci a motoristé zase z couvání na přesnost.

Připravena je trialová show i tanec na kole. V doprovodném programu budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si největší sbírku originálních kol ve střední Evropě, vyzkoušet si skákací boty či přechod po laně.

Akce Rodina na cestách se uskuteční v pátek 24. července od 14 do 19 hodin.

Více na www.olomouc.eu/semafor

Fotografie:

| Poslední úprava: 17. července 2015 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu