Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Operní představení bylo zážitkem. Počasí navzdory

Operní představení bylo zážitkem. Počasí navzdory

Operní představení bylo zážitkem. Počasí navzdory

23. června 2015 (út)

Olomouc má za sebou další díl příběhu operních vystoupení pod širým nebem. V pondělí hostilo Horní náměstí další hvězdu operního nebe. Po tenoristovi José Curovi či mezzosopranistce Elině Garanča se na otevřené scéně v sousedství radnice a sloupu Nejsvětější Trojice představil věhlasný italský bas-barytonista Ildebrando D´Arcangelo a vynikající slovenská sopranistka Simona Houda Šaturová.

„Jsem přesvědčen o tom, že kombinace vynikajícího pěveckého výkonu a krásné kulisy historického náměstí bude velkým zážitkem,“ uvedl před koncertem primátor Olomouce Antonín Staněk, a jeho slova se vyplnila. Byť lidé seděli v pláštěnkách a neustále hrozilo, že se vrátí průtrž mračen, která zkropila Olomouc sotva hodinu před koncertem, na uměleckém zážitku to nic neubralo. Jak hlavní hvězda večera Ildebrando D´Arcangelo, uhrančivý Ital s vizáží rebela v kožené bundě, tak i půvabná sopranistka Simona Houda Šaturová, sklízeli po svých partech mohutný aplaus. Déšť se už naštěstí nevrátil a tak si mohly dva tisíce návštěvníků koncert vychutnat dokonale. Na programu byly árie ze slavných oper neméně slavných skladatelů Mozarta, Pucciniho, Donizettiho, Gerschwina a Rossiniho. 

Koncert byl sice pokračování velkolepých open-air představení, která město pořádá společně s agenturou TK plus, nicméně letos měl i jedno mimořádné poselství. „Chtěl bych zdůraznit ještě jeden mimořádný aspekt dnešního kulturního večera. Koncert operních hvězd je vyvrcholením letošních oslav 70. výročí konce druhé světové války,“ uvedl primátor Antonín Staněk. „Před 70. lety se Evropa vzpamatovávala z následků nejničivější války všech dob. V Postupimi se tou dobou konala konference, která dala základ uspořádání novému uspořádání Evropy, v San Francisku se připravovalo založení Organizace spojených národů.

Velmi bych si přál, aby dnešní koncert byl v této souvislosti nejen uměleckým zážitkem, ale i důstojnou připomínkou všech těchto klíčových historických událostí.“ Nejen díky této širší souvislosti byli hosty také zahraniční hosté, velvyslanec Lotyšska Alberts Sarkanis, německý vyslanec Robert Klinke, slovenský honorární konzul Jaroslav Weigl a starosta partnerského města Nördlingen Herman Faul.

Fotografie:

| Poslední úprava: 23. června 2015 (út)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu