Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc zná nejlepší sportovce roku 2014

Olomouc zná nejlepší sportovce roku 2014

Olomouc zná nejlepší sportovce roku 2014

23. ledna 2015 (pá)

Devětačtyřicáté kolo soutěže o nejlepšího sportovce Olomoucka roku 2014 má své vítěze. Sportovní krále v jednotlivých kategoriích vyhlásilo ve čtvrtek 29. ledna 2015 regionální sdružení České unie sportu ve spolupráci s městem Olomouc.

Nejlepším sportovcem okresu Olomouc za rok 2014 se stal kanoista Richard Hála, nejlepším sportovním kolektivem v kategorii dospělých jsou olomoučtí extraligoví hokejisté. Objevem roku je orientační běžkyně Tereza Janošíková z SK UP Olomouc a mimořádné ocenění za dlouholetou reprezentaci náleží veslařce Pavlíně Žižkové.

Slavnostní vyhlášení hostily reprezentativní prostory olomoucké radnice a uznání se sportovcům dostalo také z rukou primátora města Olomouce Antonína Staňka a jeho náměstků Pavla Urbáška a Aleše Jakubce.

„Nové vedení města si vytyčilo jako jeden z cílů, připravit strategii financování sportu. Problematika podpory sportu, sportovních aktivit i sportovních akcí v Olomouci není jednoduchá a tlak na veřejný rozpočet je v oblasti sportu velký. Jsme si však dobře vědomi toho, že sport dokáže také reprezentovat město svými výsledky a výkony,“ uvedl primátor města Antonín Staněk. „Všechny oddíly a sportovní kluby, které v Olomouci působí, vytvářejí prostor pro to, aby lidé mohli svůj čas trávit aktivně a smysluplně. Za to patří dík sportovcům, trenérům i dobrovolným funkcionářům v oddílech,“ zdůraznil primátor.

Vítěz ankety seniorský reprezentant České republiky ve sjezdu na divoké vodě dvaadvacetiletý Richard Hála, který svůj triumf obhájil podruhé za sebou, si však ocenění z rukou primátora převzít nemohl, je totiž na reprezentačním soustředění v rakouském Ramsau. Zastoupil jej Jiří Kratochvíl předseda oddílu kanoistiky SK UP Olomouc, který sám převzal Cenu Drahoše Válka za významnou dlouholetou trenérskou činnost. Další kanoista, tentokrát rychlostní, ovládl i kategorii sportovců do jednadvaceti let. Filip Skládal si cenu vysloužil dvěma stříbrnými medailemi z mistrovství světa a Evropy juniorů.

Při slavnostním vyhlášení 49. ročníku ankety nemohli chybět olomoučtí hokejisté, kteří se stali nejlepším sportovním kolektivem. „Olomouc teď hokejem žije, lidé na zápasy chodí a to pak se projevilo i v anketě," řekl obránce HC Olomouc Jiří Ondrušek.

Bodovali také veslaři. Ti byli i díky zisku 22 titulů z mistrovství republiky vyhlášeni nejlepším kolektivem mládeže. Titul Trenér roku získala Daniela Hlaváčová a mezi handicapovanými sportovci byli vyhlášeni sportovní střelec Roman Gronský, hráčka bowlingu Kateřina Janošcová a atletka Evu Kacanu.

Partnery slavnostního vyhlášení 49. ročníku o nejlepší sportovce Olomoucka byla také města Uničov, Litovel, Šternberk, Velká Bystřice a Moravský Beroun. „Finanční příspěvky kraje a měst na podporu činnosti sportovních kolektivů našeho regionu tvoří významnou pomoc. A to zejména v době, kdy stát dlouhodobě sportu na regionální úrovni příliš nepomáhá a avizované změny toku již tak nedostatečných financí jsou stále v nedohlednu,“ uvedl předseda regionálního sdružení České unie sportu Josef Odstrčilík. „Píšeme přitom bohatou historii regionálního sportu. Poprvé se vyhlašovalo v roce 1966 a vůbec první vítězkou ankety byla házenkářská reprezentantka Jarmila Matlochová,“ uzavřel předseda Odstrčilík s tím, že od té doby s výjimkou roku 1969 proběhlo vyhlašování každoročně.

Příloha

Fotografie:

| Poslední úprava: 23. ledna 2015 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu