Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

Den učitelů, 28. březen, je v Olomouci symbolicky tradičním termínem pro děkování pedagogům a udílení cen Učitel roku. Společné setkání ředitelů a pedagogů olomouckých základních škol a mateřinek se při této příležitosti uskutečnilo v Moravském divadle.


perex:

Série výstav, divadelních představení, autorských čtení a přednášek z oblasti české a německé kultury zaplní v dubnu olomoucký kulturní kalendář. Kromě toho se Olomoučané díky gastro-karavanu na Dolním náměstí seznámí i s nejnovějšími módními trendy v berlínské kuchyni. To vše se odehraje v rámci Česko-německého kulturního jara, které odstartuje v Olomouci 6. dubna.


název článku:
perex:

Revitalizace olomouckého rozária získala ocenění v soutěži Stavba roku 2016 Olomouckého kraje. Čestné uznání v kategorii Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor převzal investiční náměstek primátora města Olomouce Filip Žáček.


perex:

Primabalerína Moravského divadla Olomouc Yui Kyotani proměnila nominaci na Cenu Thálie a může se radovat ze zisku skleněné sošky. Prestižní ocenění získala za ztvárnění role Kitri v baletní inscenaci Moravského divadla Don Quijote.


název článku:
perex:

Od pátku 7. 4. 2017 bude za úplné uzavírky prováděna oprava pozemní komunikace ul. 1. máje, a to včetně tramvajové tratě.


perex:

K další téměř stovce měst České republiky se Olomouc připojí v sobotu večer během Hodiny Země. Od 20:30 do 21:30 zhasne osvětlení Sloupu Nejsvětější Trojice i budovy radnice, čímž město vyjádří podporu celosvětové akci na ochranu životního prostředí.


název článku:
perex:

Březen je v Knihovně města Olomouce nejen ve znamení měsíce čtenářů, ale také velké rekonstrukce. Náročnou opravou prochází střecha historické budovy z konce 19. století, která byla vystavěna jako někdejší okresní hejtmanství. Investice, kterou město plně financuje ze svého rozpočtu, se vyšplhá ke čtyřem milionům korun.


název článku:
perex:

Na rekonstruovanou kanalizaci se mohou těšit lidé hned ze dvou ulic v Olomouci a Lošově. V ulicích Liškovská v Lošově a Luční v Olomouci-Chválkovicích začíná stavební ruch právě v těchto dnech, hotovo by mělo být během léta.


název článku:
perex:

Několikanásobně vyšší účast restaurací a bister, bohatý kulturní program i stánky na Horním a v letošním roce taktéž na Dolním náměstí či nově prodloužení festivalu na dva dny. To vše čeká návštěvníky druhého ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu, který se uskuteční o posledním dubnovém víkendu. Po obrovském zájmu návštěvníků o loňský první ročník nyní organizátoři věří, že se letos podaří naplnit očekávání veřejnosti mnohem lépe.


název článku:
perex:

Více než dva miliony korun z rozpočtu města mají v roce 2018 směřovat do obnovy a i na stavbu dětských hřišť v Olomouci. Radní města souhlasili s pořízením dalších investičních záměrů. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 176}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00/19:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu