Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Rekonstrukce skončila, nové Informační centrum je větší a modernější « Tiskové zprávy « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy » Rekonstrukce skončila, nové Informační centrum je větší a modernější

Rekonstrukce skončila, nové Informační centrum je větší a modernější

Rekonstrukce skončila, nové Informační centrum je větší a modernější

4. ledna 2018 (čt)

Informační centrum Olomouc se opět vrátilo do podloubí radnice. V nové podobě ho dnes po třech měsících oprav otevřel primátor Antonín Staněk společně s dalšími členy rady města.

Informační centrum změnilo svou dispozici a zvětšilo se na úkor jedné z kanceláří. „Jsem přesvědčen, že vzhledem k jeho významu pro turisty i obyvatele města to byla správná volba,“ uvedl při otevření primátor Staněk.

V infocentru zůstaly zachovány všechny služby včetně informačního kiosku Europe Direct. Ten se nyní vyjímá svým netradičním kulatým vzhledem. Zůstal zde i oblíbený automat na tvarůžky, který nově doplnil další chladící box na regionální produkty. V nabídce budou navíc místní sýry i pivo.

„Rekonstrukce v podloubí stála zhruba dva miliony korun. Kromě změny stavební dispozice je v infocentru nová elektroinstalace a vzduchotechnika, ale i nový výkladec a modernizované interiérové vybavení. Oprava infocentra je jednou z etap kompletních stavebních úprav radnice, které ji mají ještě více otevřít veřejnosti,“ popsal investiční náměstek primátora Filip Žáček investici, jejíž část pokryje dotace z projektu Obnova kulturní památky olomoucké radnice Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Příspěvek Evropské unie činil 700 tisíc korun.

Ročně do Informačního centra Olomouc zavítá téměř dvě stě tisíc lidí. „Turisté mají nejčastěji zájem o mapy, pohlednice a suvenýry. Zajímají se ale také o to, jak by mohli v Olomouci strávit volný čas,“ konstatovala vedoucí infocentra Jitka Lučanová.

Jak připomněl náměstek primátora Pavel Urbášek, infocentrum slouží i Olomoučanům. „Především pro prodej vstupenek, ale také zde poskytují informace o magistrátu,“ doplnil náměstek. Podle něj je Informační centrum úspěšné i hospodářsky, prodej suvenýrů a vstupenek přináší ročně do městské pokladny 750 tisíc korun.

Od pondělka bude infocentrum již otevřeno klasicky v době od 9 do 18 hodin. A od března, kdy startuje turistický ruch, se otevírací doba prodlouží až do 19 hodin.

Fotografie:

Poslední úprava: 4. ledna 2018 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu