Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Město fandí. Andrův stadion tleskal Sigmě, i když nakonec nepostoupila « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Město fandí. Andrův stadion tleskal Sigmě, i když nakonec nepostoupila

Město fandí. Andrův stadion tleskal Sigmě, i když nakonec nepostoupila

Město fandí. Andrův stadion tleskal Sigmě, i když nakonec nepostoupila

12. května 2019 (ne)

Za pokus to rozhodně stálo. I když fotbalu v neděli 12. května vůbec nepřálo počasí, i tak na Andrův stadion dorazilo o tisíc diváků více než před týdnem na první utkání semifinále skupiny o Evropu ve Zlíně. Do podpory olomouckých fotbalistů se totiž tentokrát zapojila i radnice v rámci nového projektu Město fandí. Ve dvanácti základních školách rozdali fotbalisté vstupenky, které předtím od klubu zakoupilo město. Školáci i s rodiči tak mohli sledovat mimořádně napínavé utkání přímo ze severní tribuny.

Skalní fanoušci i návštěvníci, kteří byli na fotbale třeba poprvé, si mohli už před utkáním vyzkoušet například střelbu na bránu, ti menší pak měli k dispozici skákací hrad či tým zručných malířek, které malým fandům zdobily tváře sigmáckými motivy. O poločasové přestávce pak vybraní borci z řad školáků mohli přímo na hřišti zkoušet střelbu ze značky pokutového kopu.

Pokud jde o atmosféru na stadionu, i když se asi s nejslavnějšími utkáními z dob působení Sigmy v pohárové Evropě srovnávat nedala, především ve druhém poločase stadion bouřil a hnal hráče v modrých dresech dopředu. Poté, kdy se Sigma dostala do vedení 3:2 a pro postup do finále potřebovala vstřelit ještě jednu branku, byla atmosféra v hledišti elektrizující. Byť to tam nakonec nespadlo a zlínskou branku uchránila i dobře postavená tyč, domácí publikum nakonec olomouckým fotbalistům po utkání tleskalo. I severní tribuna, která je po většinu utkání téměř prázdná, byla dnes z poloviny zaplněná, ačkoliv nemá střechu a po celé utkání drobně pršelo.

„Projekt Město fandí má inspirovat Olomoučany k větší podpoře olomouckých sportovních klubů, ať už jde o kopanou, jako tomu bylo dnes, nebo libovolný jiný sport,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. „Hokejisté, fotbalisté, volejbalistky i všichni další z olomouckých sportovních klubů přeci hrají za Olomouc, tak jim to tedy vraťme naší fanouškovskou podporou. Děkuju těm, kteří dnes přišli,“ doplnil náměstek primátora Martin Major. 

Fotografie:

| Poslední úprava: 12. května 2019 (ne)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu