Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Poutí k sobě: s mužem na vozíku vyrazili do světa i s poselstvím od primátora « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Poutí k sobě: s mužem na vozíku vyrazili do světa i s poselstvím od primátora

Poutí k sobě: s mužem na vozíku vyrazili do světa i s poselstvím od primátora

Poutí k sobě: s mužem na vozíku vyrazili do světa i s poselstvím od primátora

21. března 2019 (čt)

Dvě stě dnů na cestě, dlouhé 3500 kilometrů. Takový je plán skupiny odvážných dobrodruhů, kteří se společně s Milanem Langerem vydali na pěší pouť z Olomouce do Santiaga de Compostela. Proč dobrodruzi a proč odvážlivci, když se na takovou pouť vydávají i tisíce dalších poutníků? Protože Milan Langer je upoután na invalidní vozík a je zcela odkázán na pomoc druhých.

„Máme před sebou velmi dlouhou cestu a nikdo z nás neví, co přesně nás čeká. Snažili jsme se být na cestu připraveni, ale nepochybně nás potká i množství problémů a průšvihů, což bývá pak při vzpomínání vůbec to nejlepší a nejzábavnější,“ uvedl Milan Langer na Horním náměstí, kde ve čtvrtek dopoledne jeho pouť začala. „Důležité je, že naše cesta má být skutečnou poutí k sobě, těším se na ni a přijmu všechno, co nám přinese,“ dodal poutník na vozíčku.

Skupinu sedmi poutníků na Horní náměstí přišlo vyprovodit množství jejich přátel a podporovatelů včetně primátora Mirka Žbánka a hejtmana Ladislava Oklešťka. „Přeji vám šťastnou cestu a budu vám držet palce, abyste těch průšvihů zažili co nejméně, i když sám říkáte, že se na ně později nejlépe vzpomíná,“ popřál poutníkům primátor Žbánek. Milanu Langerovi pak předal poselství pro starosty měst, kterými bude olomoucká poutnická pata procházet. „Pan hejtman zmínil, že se olomoucký kraj vylidňuje. Já si dovolím vaším prostřednictvím poslat starostům a obyvatelům západoevropských měst pozdrav a pozvánku, a budu věřit, že je inspiruje k návštěvě našeho města a celého kraje,“ dodal primátor. V pozdravu starostům připomněl dávnou tradici poutních cest v Evropě i přináležitost Olomouce do těchto dálkových tras, díky kterým se šířila Evropou společná kultura a vzájemné poznání. „Také v našem městě, jeho architektuře a uměleckých památkách se prolínají kulturní vlivy ze západoevropských a jihoevropských metropolí. Dnešní Olomouc je za všechny tyto vlivy vděčná a je pyšná na krásu, kterou může dávné dary hostů oplácet dnešním návštěvníkům,“ uvedl Mirek Žbánek.

Po zaznění speciální poutnické hymny Poutí k sobě a malé sehrané scénce s uniformovanými četníky se už parta poutníků vydala na cestu. Jejich prvním cílem je Náměšť na Hané, kde budou první noc spát. Pak je čeká dalších asi 3,5 tisíce kilometrů…

Fotografie:

| Poslední úprava: 21. března 2019 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu