Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Křižovatku tř. Svobody – Havlíčkova a tramvajovou trať v Brněnské ulici čekají opravy « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Křižovatku tř. Svobody – Havlíčkova a tramvajovou trať v Brněnské ulici čekají opravy

Křižovatku tř. Svobody – Havlíčkova a tramvajovou trať v Brněnské ulici čekají opravy

Křižovatku tř. Svobody – Havlíčkova a tramvajovou trať v Brněnské ulici čekají opravy

25. června 2018 (po)

Opravy tramvajových kolejí zasáhnou na počátku prázdnin do provozu ve městě. Od 2. do 26. července bude Dopravní podnik města Olomouce opravovat trať v křižovatce tř. Svobody x Havlíčkova. Od 2. července do 28. srpna současně opraví i tramvajovou trať v Brněnské ulici.

V lokalitě křižovatky Havlíčkova x tř. Svobody Dopravní podnik města Olomouce chystá výměnu kolejového zhlaví. Stavební práce spočívají ve výměně výhybek a částí kolejových oblouků, následně se budou opravovat i tramvajové koleje v Brněnské. „Avizované stavební práce zasáhnou do provozu MHD i individuální dopravy,“ upozornila mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.

Z důvodu oprav řidiči nebudou moct odbočit z tř. Svobody do ulice Havlíčkovy a to z žádného směru. Průjezdný zůstane pouze směr z Havlíčkovy na tř. Svobody vpravo ve směru k Tržnici. Ostatní provoz bude veden po objízdné trase, která vede z tř. Svobody do ulice Palackého, Krapkovy a dále na Havlíčkovu v obou směrech. Pro zlepšení průjezdnosti ulice Krapkovy bude po celou dobu uzavírky omezeno stání vozidel po celé délce ulice.

Tramvajová doprava bude vyloučena v úseku Nová Ulice – Okresní soud a tím dojde k následujícím úpravám tramvajového a autobusového provozu:

TRAMVAJOVÝ PROVOZ (2. 7. – 28. 8. 2018)

 • Tramvajové linky č. 1 a 4 budou nahrazeny kombinovanou linkou s označením X1/4 vedenou z Pavloviček po trase linky č. 4 na Náměstí Hrdinů a k Okresnímu soudu. Dále pokračuje po trase linky č. 1 přes Tržnici na Hlavní nádraží a Fibichova. Zpět z Fibichové bude vedena opět po trase linky č. 1 přes Hlavní nádraží na Tržnici a k Okresnímu soudu. Dále pokračuje po trase linky č. 4 na Náměstí Hrdinů a přes Masarykovu třídu na Hlavní nádraží a do Pavloviček.
 • Tramvajové linky č. 2, 3 a 5 budou vedeny ve svých trasách v upravených časových polohách.
 • Tramvajové linky č. 6 a U nebudou provozovány.
 • Tramvajová linka č. 7 bude po dobu výluky vedena ve své trase v upravených časových polohách.

Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na zastávkových označnících.

AUTOBUSOVÝ PROVOZ

Náhradní doprava bude realizována ve dvou etapách:

I. Etapa 2. 7. – 26. 7. 2018

Náhradní doprava bude zajištěna po trase Palackého – Krapkova – Výstaviště Flora – Nová Ulice – Okresní soud - Náměstí Hrdinů výlukovými autobusy X vedenými dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkových označnících.

II. Etapa 27. 7. – 28. 8. 2018

Náhradní doprava bude zajištěna po trase Náměstí Hrdinů – Okresní soud – Výstaviště Flora – Nová Ulice – Okresní soud - Náměstí Hrdinů výlukovými autobusy X vedenými dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkových označnících.

 

I. Etapa 2. 7. – 26. 7. 2018

 

Pro veškerý provoz bude uzavřen jízdní pruh ul. Havlíčkova ve směru z centra. Ve směru do centra bude ulicí Havlíčkova veden veškerý provoz řadicím pruhem pro pravé odbočení. Autobusům bude povoleno levé odbočení na tř. Svobody. Zastávky Náměstí Hrdinů a Okresní soud směr Nová Ulice nebudou obsluhovány!

Po trase obsluhují výlukové autobusy zastávky následovně:

 • Palackého – tramvajová zastávka směr Neředín
 • Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
 • Wolkerova – zastávka pro náhradní autobusovou dopravu
 • Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10 u přenosného označníku
 • Pionýrská – zastávka linky č. 10 u přenosného označníku
 • Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná

 

 • Nová Ulice – zastávka směr Centrum Haná
 • Pionýrská – zastávka linky č. 10
 • Fakultní nemocnice – zastávka linky č. 10
 • Wolkerova – zastávka linky č. 52
 • Výstaviště Flora – tramvajová zastávka
 • Okresní soud – náhradní zastávka u přenosného označníku cca 120m zpět
 • Náměstí Hrdinů – tramvajová zastávka

Jelikož odjezdy autobusů směr Nová Ulice budou vedeny ze zastávky Palackého a tramvajová linka X/1/4 na zastávku Náměstí Hrdinů, budou cestující muset, pro vzájemný přestup, přejít mezi těmito zastávkami vzdálenost cca 100 metrů. Z tohoto důvodu jsou jízdní řády konstruovány tak, že rozdíl mezi příjezdem a odjezdem autobusových a tramvajových spojů činí cca 2 - 5 minut.

Z důvodu výluky tramvajové dopravy bude od 2. 7. 2018 do 28. 8. 2018 přesunuta zastávka Nová Ulice směr Pionýrská pro linky č. 10, 16 a 21 cca 50 m zpět, k označníku občasné zastávky v jízdním pruhu. Zastávka Nová Ulice (v zálivu) bude obsluhována výhradně autobusovou linkou X a linkami noční dopravy.

Veškeré výlukové jízdní řády (tramvaje a linka X) budou v předstihu k dispozici na prodejnách DPMO, a.s. a na webu www.dpmo.cz.

| Poslední úprava: 25. června 2018 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu