Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Oprava tramvajové trati v ulici Wolkerova si vyžádá úplnou uzavírku « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Oprava tramvajové trati v ulici Wolkerova si vyžádá úplnou uzavírku

Oprava tramvajové trati v ulici Wolkerova si vyžádá úplnou uzavírku

Oprava tramvajové trati v ulici Wolkerova si vyžádá úplnou uzavírku

27. ledna 2016 (st)

Od 16. března do 10. dubna 2016 bude Dopravní podnik města Olomouce v ulici Wolkerova opravovat tramvajovou trať v úseku od zastávky Wolkerova po křížení s vlakovou tratí ČD. Společně s opravou tramvajové trati proběhne také rekonstrukce přilehlé komunikace. Rozsah prací si v místě vyžádá úplnou uzavírku, veškerá doprava proto bude muset využít objízdných tras.

„Rozhodli jsme se využít plánované opravy tramvajové trati a v tomto místě také opravit vozovku, která už je místy dost opotřebovaná. Opravy komunikace a tramvajové trati je ale samozřejmě nutné koordinovat, proto oprava komunikace začne o dva týdny dříve než samotná oprava trati, tedy 1. března. V této době však bude uzavírka zatím jen částečná a místem projedou autobusy a dopravní obsluha. Od 16. března už se do těchto míst dostanou pouze vozidla Integrovaného záchranného systému, případně nezbytná dopravní obsluha ve vymezených časech,“ přibližuje plán uzavírek primátor města Olomouce Antonín Staněk a zároveň dodává: „Chápeme, že úplné uzavírky jsou pro občany města velmi nepříjemné, nicméně opravy tramvajového tělesa je nutné provést kvůli jeho havarijnímu stavu, stejně jako si opravu už zaslouží i přilehlá komunikace. Věřím, že řidiči krátkodobé nepříjemnosti s objížděním uzavřeného úseku pochopí.“

Po skončení oprav budou řidiči ve Wolkerově ulici jezdit po novém kompaktním krytu vozovky, součástí prací však bude i obnova opotřebovaných silničních obrubníků a přídlažby. Upraveny budou i stávající poškozené uliční vpusti. Podkladní vrstvy vozovky jsou vyhovující, proto budou v celé délce opravovaného úseku ponechané. Náklady na rekonstrukci komunikace jsou cca 5,6 milionu korun vč. DPH.

V průběhu celé opravy bude ve zmíněném úseku omezen provoz individuální dopravy. Zajištěna bude pouze obsluha hotelu IBIS a části ulice Wolkerova k mateřské škole, která není součástí opravy. V době výluky tramvajového provozu povede náhradní autobusová doprava ulicemi Štítného, Albertova a Brněnská. Během oprav zůstane zastávka Wolkerova bez obsluhy.

Objízdná trasa ve směru Brno – Tržnice (či v opačném směru) povede ulicemi Velkomoravská, Babíčkova, Wittgensteinova.

Vozidla jedoucí od Brna směrem na Lazce či v opačném směru budou využívat objízdnou trasu ulicemi Albertova, Foerstrova, tř. Míru, Litovelská, Palackého.

Ulicí Štítného projedou pouze vozidla do 3,5 tuny, stejně tak jako ulicí Havlíčkovou. Zde však bude platit režim „Mimo dopravní obsluhy“, aby mohlo být zajištěno zásobování.

Příloha:

| Poslední úprava: 27. ledna 2016 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu