Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Začíná rekonstrukce Výstaviště Flora « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Začíná rekonstrukce Výstaviště Flora

Začíná rekonstrukce Výstaviště Flora

Začíná rekonstrukce Výstaviště Flora

16. ledna 2013 (st)

Dlouho očekávaná rekonstrukce Výstaviště Flora Olomouc v těchto dnech konečně začíná. Tento týden dělníci zahájili přípravné práce, aby samotné stavební práce mohly začít co nejdříve. Rozsáhlá rekonstrukce a dostavba pavilonu A za více než 200 milionů korun by měla být dokončena v dubnu příštího roku.

Během této doby stavební firma Gemo Olomouc, s.r.o., zrekonstruuje pavilon A, který také dostaví, a to včetně úplně nové administrativní budovy, a vybuduje i novou příjezdovou komunikaci s velkým parkovištěm. Nová cesta bude napojená do Zamenhofovy ulice a parkoviště pojme na 95 osobních automobilů a 10 autobusů. Dělníci samozřejmě také u všech staveb musí přeložit inženýrské sítě, instalují i nové veřejné osvětlení a informační tabule a na závěr provedou také sadové úpravy.

Naplno by se samotná rekonstrukce měla rozběhnout zhruba do dvou týdnů, kdy mají archeologové dokončit průzkum okolí hlavního pavilonu A. Ten v Olomouci slouží zejména výstavám již od roku 1967. „V posledních letech už samozřejmě nešlo přehlédnout chátrající stav výstaviště ani přeslechnout množící se hlasy veřejnosti, že pro Olomouc tak typické květinové výstavy Flora už si opravdu zaslouží mít poněkud důstojnější kulisy. Jsem proto velmi rád, že se nám konečně, ač se zdržením, podařilo tuto velkou rekonstrukci výstaviště rozběhnout,“ říká primátor města Olomouce Martin Novotný. Pavilon už v poslední době nárokům na pořádání věhlasných výstav květin, a nejen těch, zkrátka nestačil kvalitou poskytovaného zázemí ani některým technickým parametrům. Ze starého pavilonu A tedy zůstane v podstatě jen železobetonová konstrukce, ostatní části stavební firma vymění a doplní také samostatnou administrativní budovu.

„Skvělé pověsti značky Flora si nesmírně vážíme, je to takové olomoucké rodinné stříbro,“ říká náměstek primátora Martin Major. „Důležité je, aby byl park opravdu pro lidi přitažlivý a aby se budova hlavního pavilonu dostala do odpovídajícího technického stavu. Bude tak určitě pro vystavovatele zajímavější a konkurenceschopná i v jednadvacátém století. Věříme, že díky tomu bude Flora i nadále přitahovat do Olomouce takové množství návštěvníků jako dříve,“ dodává.

Náklady na rekonstrukci a dostavbu Výstaviště Flora Olomouc jsou 210 milionů korun včetně DPH, přičemž zhruba 40 procent pokryje dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava. Dokončení samotné rekonstrukce hlavního pavilonu je plánováno na přelom letošního a příštího roku, dostavba by poté měla skončit asi za další tři měsíce.

Název investiční akce: Rozvoj Výstaviště Flora (rozděleno na 4 stavby: rekonstrukce pavilonu A, dostavba pavilonu A + novostavba administrativní budovy, příjezdová komunikace, parkoviště)
Projektant: Sdružení Flora (členové sdružení Stavoprojekt, a.s., a Alfaprojekt, a.s.)
Zhotovitel: Gemo Olomouc, s.r.o.
Zahájení díla: leden 2013
Dokončení díla: duben 2014
Celkové náklady: 210 mil. Kč (vč. DPH)
Dotace z ROP Střední Morava: 40 %

Fotografie:

| Poslední úprava: 16. ledna 2013 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu