Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

Ocelová konstrukce nového mostu přes Moravu v Masarykově ulici už je na místě. Po sestavení bude měřit 55 metrů.


perex:

Zajímá vás parkování ve městě a chcete k němu vyjádřit svůj názor? Pak využijte příležitosti a zapojte se do průzkumu veřejného mínění k nové Parkovací politice města Olomouce V rámci dlouhodobé strategie pro budoucí rozvoj parkování v Olomouci je možné zúčastnit se řady veřejných projednání nebo se vyjádřit prostřednictvím online dotazníku.


název článku:
perex:

Cenu za Mimořádný přínos v oblasti odpadového hospodářství v kraji získala Olomouc. Ocenění, které hodnotí výsledky a aktivity v oblasti odpadového hospodářství u měst a obcí v Olomouckém kraji za uplynulé desetiletí získala jako vůbec první. Obrazně řečeno nemá Olomouc mezi ostatními městy konkurenci. Výčet úspěchů krajské metropole by vydal na dlouhý seznam.


perex:

Čestnou roli má letos město Olomouc, které bude hostit národní zahájení Dnů evropského dědictví. Tedy dnů věnovaných památkám a duchovnímu odkazu našich předků. A to vše s připomínkou dvacátého výročí zápisu Čestného sloupu Nejsvětější Trojice na seznam světového dědictví UNESCO. Olomoucký program Dnů evropského dědictví trvá celý týden, od pondělka 7. září až do neděle 13. září a zapojí se do něj stovky lidí a sedm desítek památek.


perex:

Další pokračování má kauza převodu bytů, vystavěných na přelomu století v Olomouci z dotací Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Tématem se teď intenzivněji zabývá Komora statutárních měst Svazu měst a obcí ČR, jejímž předsedou byl nedávno zvolen olomoucký primátor Miroslav Žbánek. Právě on na setkání s ostatními primátory v rámci Komory statutárních měst toto téma otevřel a inicioval větší zájem hledat možná řešení.


název článku:
perex:

Městská akciová společnost, Technické služby města Olomouce, vyhlašuje výběrové řízení na předsedu představenstva. Přihlášky mohou zájemci podávat od 1. září do 19. října.


perex:

Do lavic v novém školním roce zasedne v Olomouci 1 027 prvňáčků. Po delší odmlce přivítají olomoucké základní školy v úterý 1. září celkem 9 142 žáků. Při nástupu do první třídy se mohou malí Olomoučané těšit i na praktické dárky. Na zahájení školního roku se školy intenzivně připravovaly i v souvislosti s přetrvávajícím výskytem koronaviru.


perex:

Připravenost města, škol i městských organizací prověřil primátor na jednání s odborníky. Důvodem pracovního setkání jsou mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která začnou platit 1. září. Kromě aktuálních témat prověřil stav zásob ochranných prostředků.


perex:

Vrcholným představitelem Komory statutárních měst se stal olomoucký primátor Miroslav Žbánek. Předsedou byl zvolen 20. srpna na zasedání Komory statutárních měst Svazu měst a obcí ČR v Brně. Stejně jako ostatní primátoři statutárních měst vidí budoucnost ve snazším financování městských regionů.


název článku:
perex:

Olomouc začíná budovat systém chytrého řízení provozu na frekventovaných křižovatkách. Plynulejší dopravě pomůže koordinovaný tah. Nové řízení provozu se týká křižovatek Pražská x Třída Míru, Foerstrova x třída Svornosti, Foerstrova x Na Vozovce a Albertova x Štítného. Úprava čtyř křižovatek a jejich světelných signalizačních zařízení si vyžádá částečná omezení provozu.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 235}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu