Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Půlmaraton znamená změny v provozu MHD

Půlmaraton znamená změny v provozu MHD

Půlmaraton znamená změny v provozu MHD

17. června 2022 (pá)

Sobotní start závodu Mattoni 1/2Maratonu Olomouc, který přinese změny v dopravě, platí i pro některé linky tramvajové a autobusové dopravy. Pořádá se totiž za vyloučení veškerého dopravního provozu na trasách, kudy závod vede.

„Tramvajovému a autobusovému provozu bude umožněn průjezd po komunikacích v trase závodů až do 18.30. V ulici 17. listopadu, od Žižkova náměstí po křižovatku s ulicí Wittgensteinovou do 16.30 hodin. Tramvajový i autobusový provoz bude poté veden v omezeném režimu až do ukončení provozu,“ uvedla za Dopravní podnik města Olomouce Anna Sýkorová.

TRAMVAJE

Linky č. 3, U, X4 a 7 - provoz linek bude po 18 hodině ukončen.

Linka č. 5 - linka bude přibližně do 18 hodin provozována beze změny a následně budou spoje vedeny v intervalu 15 minut dle výlukového jízdního řádu.

Náhradní tramvajová linka č. X5 - bude zavedena náhradní tramvajová linka s označením X5, která bude vedena po trase Trnkova – Envelopa – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkách.

Náhradní autobusová doprava X2 - V úseku Neředín, krematorium – Foerstrova – Svornosti – Nádraží město – Neředín, krematorium bude zajištěna náhradní autobusová doprava výlukovými autobusy s označením X2. Linka bude provozována dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkách.

Náhradní autobusová doprava X6 - V úseku Nová Ulice – Fakultní nemocnice – Šantovka – Tržnice, plocha – Fakultní nemocnice – Nová Ulice bude zajištěna náhradní autobusová doprava výlukovými autobusy s označením X6. Linka bude provozována dle jízdního řádu zveřejněného na jednotlivých zastávkách.

AUTOBUSY

Trasa závodu zasáhne do provozu linky č. 20 od 16.30 a po 18 hodině do provozu linek 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 27 a X. Linky č. 11, 25, 26, 50, 51 a 52 nebudou běžeckými závody omezeny.

Linka X – přibližně v 18.30 bude provoz linky ukončen.

Linka č. 21 - přibližně v 18.20 bude provoz linky ukončen.

Linka č. 12 – přibližně od 18.20 hod. bude linka mezi zastávkami Hlavní nádraží a U Teplárny (jen v uvedeném směru) vedena po objízdné trase. Všechny spoje vedené ze zastávky Hlavní nádraží do zast. Ladova a zpět budou od uvedeného času končit/začínat na zastávce Erenburgova. Obsluhovány nebudou zastávky: Kosmonautů, Vejdovského směr U Teplárny, Ladova.

Linka č. 14 - přibližně od 18.20 hod. bude linka ve směru od zast. Ahold všemi spoji ukončena na tramvajové zastávce Tržnice směr Okresní soud. V opačném směru bude pro všechny spoje směr Čistička a Ahold výchozí zastávkou Tržnice, plocha. V úseku Hlavní nádraží – Tržnice a Tržnice – Ladova nebude linka provozována. Spoj s odj. v 18.08 hod. ze zast. Ahold bude ukončen na zast. Náměstí Hrdinů v 18.22 hod. Obsluhovány nebudou zastávky: Náměstí Hrdinů, Na Letné, U Bristolu, Pasteurova, Na Špici, Hlavní nádraží, Na Střelnici, Ladova.

Linka č. 15 - přibližně od 18.20 hod. bude linka ve směru od zast. Bukovany všemi spoji ukončena na zast. Hlavní nádraží. V úseku Hlavní nádraží – Černovír nebude linka provozována. Obsluhovány nebudou zastávky: Na Špici, Pasteurova, Černá cesta, Klášterní Hradisko, Jablonského, Stratilova, Farmak, Frajtovo náměstí, Na Sezníku, Černovír

Linka č. 16 - přibližně od 18.30 hod. bude linka mezi tržnicí a zastávkou Kmochova vedena obousměrně po objízdné trase. Zastávka Tržnice bude pro oba směry nahrazena zastávkou Tržnice, plocha. Obsluhovány nebudou zastávky: Svornosti, Náměstí Hrdinů, Tržnice – nahrazena zastávkou Tržnice, plocha.

Linka č. 17 - přibližně od 18.20 hod. bude linka ve směru od zast. Nemilany všemi spoji ukončena na tramvajové zastávce Tržnice směr Okresní soud. V opačném směru bude pro všechny spoje směr Nemilany výchozí zastávkou Tržnice, plocha. V úseku Farmak – Tržnice a Tržnice – Ladova nebude linka provozována. Obsluhovány nebudou zastávky: Náměstí Hrdinů, Na Střelnici, Finanční úřad, Lazce; Lazce, kaple; Frajtovo náměstí, Stratilova, Farmak, Ladova.

Linka č. 18 - přibližně od 18.20 hod. bude linka mezi tržnicí a zastávkou Řepčín, Máchova vedena obousměrně po objízdné trase. Výstupní zastávka Tržnice bude přemístěna na tramvajovou zastávku Tržnice směr Okresní soud. Nástupní zastávka Tržnice bude nahrazena zastávkou Tržnice, plocha. Obsluhovány nebudou zastávky: Náměstí Hrdinů; Na Střelnici; Ladova; Tomkova – nahrazena zastávkou Na Trati; Řepčínská; Řepčín, škola – nahrazena zastávkou Svatoplukova.

Linka č. 19 - přibližně od 18.20 hod. bude linka mezi zast. Hlavní nádraží a U Teplárny (jen v uvedeném směru) vedena po objízdné trase. Obsluhovány nebudou zastávky: Kosmonautů, Vejdovského směr U Teplárny.

Linka č. 20 – přibližně od 16.30 hod. bude linka mezi zast. Černá cesta a Tržnice obousměrně vedena po objízdné trase a nebude obsluhovat zastávky 17. listopadu a Envelopa - nahrazena zast. na tř. Kosmonautů.

Přibližně od 18.20 hod. bude linka ve směru od zast. Chomoutov, škola všemi spoji ukončena na tramvajové zastávce Tržnice směr Okresní soud. V opačném směru bude pro všechny spoje směr Chomoutov, škola výchozí zastávkou Tržnice, plocha. V úseku Farmak – Tržnice nebude linka provozována. Obsluhovány nebudou zastávky: Náměstí Hrdinů, Envelopa, 17. listopadu, Černá cesta, Klášterní Hradisko, Jablonského, Stratilova, Farmak.

Linka č. 22 – přibližně od 18.20 hod. bude linka ve směru od zast. Šlechtitelů všemi spoji mezi zast. U Teplárny a Tržnice (jen v uvedeném směru) vedena po objízdné trase a bude ukončena na tramvajové zastávce Tržnice směr Okresní soud. V opačném směru je pro všechny spoje směr Šlechtitelů výchozí zastávkou Tržnice, plocha. V úseku Tržnice – Černovír a Tržnice – Ladova nebude linka provozována. Obsluhovány nebudou zastávky: Vejdovského (směr Envelopa); Envelopa (směr Tržnice); Náměstí Hrdinů; Na Střelnici; Finanční úřad; Lazce; Lazce, kaple; Frajtovo náměstí; Na Sezníku; Černovír; Ladova.

Linka č. 27 – přibližně od 18.20 hod. bude linka mezi tržnicí a zastávkou Foerstrova vedena obousměrně po objízdné trase. Výstupní zastávka Tržnice bude přemístěna na tramvajovou zastávku Tržnice směr Okresní soud. Nástupní zastávka Tržnice bude nahrazena zastávkou Tržnice, plocha. Obsluhovány nebudou zastávky: Svornosti, Náměstí Hrdinů.

Podrobnosti k jednotlivým linkám, trasám spojů a výlukové jízdní řády jsou dostupné na: https://www.dpmo.cz/informace-pro-cestujici/aktuality/?id=499

| Poslední úprava: 17. června 2022 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu