Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc jako příklad dobré praxe v boji s pandemií

Olomouc jako příklad dobré praxe v boji s pandemií

Olomouc jako příklad dobré praxe v boji s pandemií

11. prosince 2020 (pá)

Ministerstvo pro místní rozvoj uvádí Olomouc jako příklad dobré praxe. Díky úspěšnému zvládnutí jarní vlny koronaviru se Olomouc dostala do publikace Covid-19: Sborník dobré praxe z regionů a měst. Tu na základě dat z první poloviny roku 2020 vypracovalo ministerstvo pro místní rozvoj spolu se sekretariáty regionálních stálých konferencí.

Spuštění městské informační linky, nový web zaměřený na opatření související s onemocněním covid-19, projekt Olomouc si pomáhá!, výkup a bezplatná distribuce roušek, odpuštění poplatků za restaurační předzahrádky nebo dezinfekce dětských hřišť. To jsou jen některé z olomouckých aktivit, které ministerstvo ve sborníku zmiňuje.

Cílem publikace, která obsahuje příklady z různých úrovní samosprávy, je inspirovat ostatní a názorně jim ukázat, jak lze zmírnit dopady pandemie, zavést do praxe nové nápady či prohloubit spolupráci mezi jednotlivými subjekty v dané lokalitě.

„Tímto máme potvrzeno, že se Olomouc stala jedním z premiantů ve zvládání jarní pandemie i při zavádění podpůrných opatření. Jsem rád, že práce města, olomouckých dobrovolníků z řad kulturních institucí, neziskových organizací, podnikatelů a veřejnosti našla své ocenění i na úrovni ministerstva,“ hodnotí olomouckou přítomnost ve sborníku dobré praxe primátor Mirek Žbánek.

Vzhledem k tomu, že první vlna pandemie nového koronaviru zastihla celý svět nepřipravený, museli všichni improvizovat. Město Olomouc, stejně jako zbytek republiky, okamžitě přešlo do režimu krizového řízení a začalo vytvářet způsoby, jak co nejlépe ochránit obyvatelstvo, zajistit dostatek zdravotnických a ochranných prostředků nebo podpořit ekonomiku. Všechna přijatá opatření lze dohledat na stránkách covid19.olomouc.eu.

Covid-19: Sborník dobré praxe z regionů a měst je rozdělen do osmi tematických oblastí: sociální služby a životy lidí, podnikání a ekonomika, cestovní ruch a kultura, mobilita, digitální technologie, krizové řízení, hygienická opatření nebo pohřebnictví. Ty se následně dělí na aktivity jednotlivých krajů, měst, místních akčních skupin či občanských společností. A nechybí mezi nimi ani ty zahraniční.

Společně se sborníkem vznikly i podpůrné mapy, které jsou součástí mapové aplikace ministerstva pro místní rozvoj. Ty reflektují nejen dopady koronaviru na českou ekonomiku, vývoj nezaměstnanosti nebo změny v kultuře, ale lze si v nich zobrazit i jednotlivé příklady dobré praxe uvedené v publikaci.

Ke stažení: Covid-19: Sborník dobré praxe z regionů a měst

| Poslední úprava: 11. prosince 2020 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon