Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Nákupy seniorům a lidem ocitajícím se v karanténě zajistí Charita a skauti ve spolupráci s městem

Nákupy seniorům a lidem ocitajícím se v karanténě zajistí Charita a skauti ve spolupráci s městem

Nákupy seniorům a lidem ocitajícím se v karanténě zajistí Charita a skauti ve spolupráci s městem

6. listopadu 2020 (pá)

Nakupování potravin, drogistického zboží a zajištění potřebných léků seniorům a osobám v karanténě, kteří nemají v dosahu své blízké, bude jednodušší. Charita Olomouc ve spolupráci s městem a skauty obnovila službu nakupování. Služba je dostupná na území města Olomouce a v městských částech a lze ji využít od pondělí do pátku. Zájemci platí pouze za úhradu nákupu.

Každý potřebný senior, jednotlivec či rodina mohou nákup čerpat dvakrát za týden. Rozvoz probíhá od pondělí do pátku na území města Olomouce. V případě potřeby poskytne Charita službu nákupu a rozvozu potravin i v blízkém okolí Olomouce. O nákup je možné požádat telefonicky na čísle: 731 631 967 nebo prostřednictvím e-mailu: [email protected].

„Mnoho lidí se ocitá obdobně jako na jaře v izolaci z důvodu karanténních opatření. Jedná se o seniory, jednotlivce, ale i celé rodiny, které nemohou za současné situace opustit svá bydliště a nemají možnost požádat o pomoc své nejbližší či známé. Online supermarkety jsou zahlceny návalem objednávek, čímž se prodlužuje doba dovozu potravin i na několik dní,“ vysvětluje Bára Cigánková, zástupkyně ředitele Charity Olomouc.

Charita tak ve spolupráci s městem a olomouckými skauty reaguje na vzniklou situaci a nabízí potřebným lidem nákupy a rozvoz potravin, hygienických potřeb, včetně vyzvedávání léků na eRecept.

„Navazujeme na jarní spolupráci s Charitou, kdy naši dobrovolníci pomáhali olomouckým seniorům s nákupy a venčením psů. Za naše dospělé skautské dobrovolníky mohu dodat, že jsou připraveni pomáhat lidem, kteří to potřebují,“ uvedl Petr Macek ze Skautské služby společnosti Olomoucko.

Charita se v místě svého působení snaží pokrýt všechny oblasti, kde by její pomoc byla prospěšná. „Po zkušenosti s první vlnou pandemie bychom rádi podpořili nejen osamělé seniory, ale i rodiny s dětmi a další osoby, které se ocitají v tíživé situaci,“ přiblížila Bára Cigánková z Charity Olomouc. V jednání je nyní možnost rozšířit službu nákupů i o rozvoz obědů.

Fotografie:

| Poslední úprava: 6. listopadu 2020 (pá)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu