Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Podpora Regionální fotbalová akademie pokračuje « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Podpora Regionální fotbalová akademie pokračuje

Podpora Regionální fotbalová akademie pokračuje

Podpora Regionální fotbalová akademie pokračuje

9. července 2020 (čt)

Zastupitelstvo města Olomouce schválilo Memorandum o spolupráci s Olomouckým krajem a Fotbalovou asociací ČR. Tímto podpisem město deklaruje pokračování prohlubování vzájemné spolupráce s Olomouckým krajem, Fotbalovou asociací ČR a Nadačním fondem Regionální fotbalové Akademie olomouckého kraje v oblasti podpory mládežnického fotbalu v našem regionu. Současně definuje i základní principy jejich spolupráce, potřebné k dalšímu fungování a rozvoji Regionální fotbalová akademie Olomouckého kraje.

Regionální fotbalová akademie Olomouckého kraje je projekt zaměřený na rozšířenou pohybovou průpravu talentovaných dětí a jejich výchovu a výuku na ZŠ Heyrovského a to za přispění a spolupráce dané školy, města Olomouce, Olomouckého kraje a Fotbalové asociace České republiky.

„Akademie mají dva hlavní cíle. Prvním je výchova talentované mládeže. V rámci kraje vždy vybereme pětadvacet nejtalentovanějších a těm se dá maximální servis. Výhoda je v tom, že kluci dostanou to nejlepší, ale přitom nikam nepřestupují, zůstávají ve svém mateřském oddíle. Klubům se to také líbí, protože my jim hráče zkvalitníme a po dvou letech jim je zase vrátíme zpět,“ říká vedoucí Regionálních fotbalových akademií a bývalý reprezentant Karel Poborský. „Druhý cíl tkví v tom, že celá fotbalová veřejnost najednou zjistila, že i trenér žákovské kategorie musí být profesionálně zaplacen, že to má jako hlavní zaměstnání a nedělá to po práci někdy večer. Také nastavujeme dětem správné stravovací návyky. Snažíme se je rozvíjet také po psychické stránce, jsou to pořád děti, a tak máme k dispozici psychologa. Druhým cílem akademií je tedy to, že nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás,“ dodává Poborský.

V České republice funguje dalších osm akademií stejného formátu a to v Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Ostravě a Karviné, Pardubicích, Plzni a Teplicích.

Fotografie:

| Poslední úprava: 9. července 2020 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu