Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomoucké listy nejlepším radničním zpravodajem v republice « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomoucké listy nejlepším radničním zpravodajem v republice

Olomoucké listy nejlepším radničním zpravodajem v republice

Olomoucké listy nejlepším radničním zpravodajem v republice

22. června 2020 (po)

První místo v kategorii zpravodajů velkých měst obsadily Olomoucké listy. Soutěž radničních zpravodajů organizoval Kvalikom, z. s. – spolek zaměřený na posuzování kvality komunikace úřadů s veřejností.

Ve své kategorii porazily Olomoucké listy dalších 56 účastníků. „Rozhodování bylo těsné a obtížné. Vítězem se nakonec stal velmi originální zpravodaj Olomoucké listy, následovaný měsíčníkem Kladno. Trojici uzavírá měsíčník Pětka,“ uvedl za šestičlennou porotu odborníků její předseda Zdeněk Novák.

V hodnocení poroty se mimo jiné píše, že Olomoucké listy v mnoha ohledech přinášejí zcela ojedinělé postupy a nápady. „Obsah má grafickou úpravu na vynikající úrovni, grafické prvky vychází z podoby loga města, s nímž se pracuje napříč celým zpravodajem, aniž by to čtenáře opticky rušilo a výsledkem je, že každá strana zpravodaje je jasně rozpoznatelná,“ hodnotila porota. Zásluhu na tom mají tvůrce layoutu Petr Šmalec a grafik Petr Macháček.

„Dalším neotřelým nápadem je, že v magazínu je věnována celostrana anketní otázce pro všechny zastupitelské kluby, ale navíc i zvlášť prostor pro příspěvky zastupitelů. V naprosté většině radničních listů je toto směšováno a často jsou anketní otázky považovány za poskytnutí zákonem chráněného prostoru pro vyjádření zastupitele,“ uvádí hodnocení Olomouckých listů. To je výsledkem konsenzu celé redakční rady, kterou kromě pracovníků magistrátu tvoří zástupci koaličních i opozičních stran.

Olomoucké listy jsou přitom podle názoru odborné poroty odpolitizované. „Neobsahují klasické politické úvodníky, místo nich jsou krátké glosy,“ ocenila hodnotící komise. Součástí soutěžního hodnocení jsou ale i rady, jak periodikum ještě zlepšit.

Olomoucké (dříve Radniční) listy vycházejí od roku 1995. Jejich dnešní podoba je ze září 2019. Zpravodaj občanů města Olomouce, jak zní podtitul, se tiskne v nákladu 54 tisíc kusů a distribuuje se do schránek zdarma. Redakci tvoří pracovníci oddělení mediální komunikace, propagace a marketingu olomouckého magistrátu. Příští číslo má termín distribuce 7. července.

Více hodnocení zde: bit.ly/olomoucké-listy
Olomoucké listy v PDF ke stažení

| Poslední úprava: 22. června 2020 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu