Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Olomouc, to musíte! Město letos cílí na domácí turisty « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomouc, to musíte! Město letos cílí na domácí turisty

Olomouc, to musíte! Město letos cílí na domácí turisty

Olomouc, to musíte! Město letos cílí na domácí turisty

16. června 2020 (út)

S novou kampaní, pobytovými balíčky, kartou plnou výhod i novými prohlídkovými okruhy vyráží Olomouc do letošní turistické sezony. Cílit bude hlavně na domácí turisty, které chce do města lákat v rámci jejich individuálního cestování a plánů na rodinnou dovolenou. O prázdninách spustí i nový turistický web.

„Letošní sezona bude specifická a ponese ve znamení restartu cestovního a ruchu. Právě na to jsme se zaměřili. Chceme zúročit vše, co Olomouc nabízí a není toho rozhodně málo,“ je přesvědčena náměstkyně primátora Markéta Záleská. „Do větších měst budou turisté letos mířit spíše na jednodenní výlety. Novou kampaní, novinkami a bonusy je však hodláme oslovit natolik, aby měli důvod zdržet se déle,“ vysvětluje náměstkyně pro cestovní ruch, kulturu a sport.

POBYTOVÉ BALÍČKY A KARTA PLNÁ VÝHOD ZDARMA

Právě pro turisty, kteří se v Olomouci ubytují na více než jednu noc, připravilo město bonus - kartu Olomouc region Card, kterou obdrží zdarma. Ve spolupráci s partnerskou organizací Střední Morava, sdružení cestovního ruchu, pak město nachystalo i tematicky zaměřené pobytové balíčky za zvýhodněnou cenu, i u nich je turistická karta zdarma nedílnou součástí. Olomouc region Card má dvě varianty, pro dospělé a děti, platnost je na 48 hodin nebo 5 dnů.

NOVÉ PROHLÍDKOVÉ OKRUHY

I v letošní sezoně se návštěvníci města obohatí o nové prohlídkové okruhy, zaměřené jsou na historii a osobnosti města. Ve spolupráci s Informačním centrem se uskuteční prohlídky Freskového sálu v Základní škole Komenium.

„Ten můžeme hrdě propagovat jako olomouckou Sixtinskou kapli. Kromě toho budou probíhat prohlídky Vily Primavesi, o které je pořád velký zájem. Zcela nově si lidé budou moct vyjít s průvodcem do městských parků a za historií architektonicky zajímavých olomouckých vil,“ vyjmenovala novinky a zajímavosti vedoucí Informačního centra Olomouc Jitka Lučanová. Jednoznačným lákadlem, které v nabídce turistického centra nemůže chybět, jsou nové sluneční hodiny, které se na budovu radnice vrátily po rekonstrukci fasády.

LETNÍ VEČERY

Ani v centru rozhodně nebude pusto. O příjemnou atmosféru na Horním a Dolním náměstí se postarají letní večery s multižánrovým programem, do kterého se zapojí místní spolky a umělci. Letní atmosféru na Horním náměstí doplní večerní Pohoda u Trojice. „Ve vlastní režii se nám podařilo připravit pravidelný multižánrový hudební festival komornějšího rázu, který bude centrum oživovat od 10. července do 29. srpna vždy v pátek a v sobotu. Město obohatí také  street art, připomínající významné osobnosti, svázané s Olomoucí,“ doplnila náměstkyně Záleská a připomněla květinovou výzdobu, která bude po celou sezonu v návštěvnících města evokovat těsné sepětí Olomouce s květinami.

GEOLOKAČNÍ HRY I PROHLÍDKOVÉ TRASY PRO DĚTI

Ani rodinná dovolená nebude v Olomouci nuda. Pro rodiny s dětmi město připravilo řadu novinek i osvědčených lákadel. Těšit se mohou na spuštění nové geolokační hry s názvem Skryté příběhy, která slibuje nevšední zážitek. „V letních měsících se ve městě znovu objeví postavičky kočičky Oly, v rámci prohlídkové trasy s kočičkou Olou po Olomouci, která se už několik sezon těší velké oblibě. A v nabídce pro malé turisty samozřejmě nechybí ani mobilní aplikace, jako Zachraň olomouckou pevnost, Olomoucký stroj času, Olomouc Jana Sarkandra a 3D hra Olomouc Labyrinth,“ vypočítala vedoucí odboru cestovního ruchu, kultury a sportu Karin Vykydalová.

KAMPAŇ, NOVÝ WEB I PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Veškeré aktivity města na sezonu podtrhne nová reklamní kampaň se sloganem Olomouc – to musíte…! „Prostřednictvím sociálních sítí, tištěných médií, billboardů, bigboardů a roadshow budeme propagovat Olomouc napříč celou republikou,“ uvedla Záleská.
Co je možné v Olomouci vidět, zažít a navštívit zprostředkuje návštěvníkům nový turistický web, který město spustí ještě v červenci. Programovou nabídku a více ke slevám lze nalézt i na webové adrese letni.olomouc.eu.

Atraktivitu města umocní i nové propagační materiály o slunečních hodinách, církevních památkách, Sloupu Nejsvětější Trojice, objektech někdejší olomoucké pevnosti, i cyklotrase Olomouc – Kroměříž pod názvem Arcibiskupské putování.

Fotografie:

| Poslední úprava: 16. června 2020 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu