Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Špičkové technologie i odpovědnost za okolí. Primátor navštívil olomouckou firmu

Špičkové technologie i odpovědnost za okolí. Primátor navštívil olomouckou firmu

Špičkové technologie i odpovědnost za okolí. Primátor navštívil olomouckou firmu

5. června 2020 (pá)

Firem, které jsou v informatice a dalších oborech budoucnosti na evropské špici, je v Olomouci víc, než si leckdo myslí. A totéž platí i o sociálně odpovědných firmách. Primátor Mirek Žbánek, jeho náměstek Matouš Pelikán, zástupci magistrátu a také Okresní hospodářské komory Olomouc navštívili společnost Oltis Group Olomouc, která obě tato kritéria bohatě naplňuje.

Firma patří už řadu let mezi nejlepší technologická pracoviště nejen v tuzemských poměrech. Oltis Group poskytuje a řídí IT systémy pro hromadnou dopravu na silnici i na železnici, spedici a logistiku v Česku, na Slovensku, v Polsku, Německu a Maďarsku stále z Olomouce a zaměstnává kolem 250 lidí. Ani přes tuto velkou expanzi nikdy neopustila své „rodné město“. „Na Olomouc jako naše sídlo jsme velmi hrdí. Navíc tady můžeme systematicky spolupracovat například s Univerzitou Palackého,“ řekl Miroslav Fukan, výkonný ředitel společnosti. „Snažíme se naši společnost stále rozvíjet. V této oblasti je technologický vývoj opravdu rychlý, a pokud chceme držet krok a podílet se na určování směru, musíme pracovat s kvalitními a dobře vzdělanými lidmi,“ dodal Štefan Mestický, statutární ředitel Oltis Group.

Výzkumné projekty Oltisu, který se zaměřuje především na řízení dopravy a přepravy, se navíc mohou dříve či později „potkat“ s agendou Olomouce coby Smart City. „Je moc dobré, když si firmy s takovou přidanou hodnotou ponechávají sídlo v Olomouci. My rozvoj Olomouce jako Smart City myslíme vážně a to je samozřejmě spojeno se špičkovými technologiemi i logistikou,“ uvedl náměstek primátora Matouš Pelikán.

„Já jsem se ovšem s firmou, do jejíhož sídla nás s kolegy z magistrátu pozvali, seznámil nikoliv skrze jejich sofistikované řídicí systémy, ale díky jejich sociálnímu cítění. Zástupci firmy se nám totiž v dubnu sami nabídli s tím, že prostřednictvím města darovali zdravotníkům stovky velmi účinných roušek ze speciální nanotextílie,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. Vztah firmy ke společnosti se ale projevuje dlouhodobě množstvím dalších aktivit. Pomáhají charitě, spolupracují s chráněnými dílnami, podporují dětské vesničky, přispívají na rehabilitaci zdravotně handicapovaných, významně podpořili vybudování domu „Sindbad“ pro děti z dětských vesniček a realizují různá smysluplná ekologická opatření. „Musím zdůraznit, že takových firem, které mají kromě tahu na branku i sociální odpovědnost a není jim fuk, co se kolem nich děje, si opravdu velmi vážím a jsem rád, že takové v Olomouci máme,“ uzavřel návštěvu primátor Žbánek.

Fotografie:

| Poslední úprava: 5. června 2020 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon