Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Nejlepším sportovcem okresu je judista Klammert, týmem HC Olomouc

Nejlepším sportovcem okresu je judista Klammert, týmem HC Olomouc

Nejlepším sportovcem okresu je judista Klammert, týmem HC Olomouc

5. února 2016 (pá)

Judo, hokej, šerm, fotbal či plavání s ploutvemi – právě tyto sporty včera sbíraly nejvíce vavřínů v rámci jubilejního padesátého ročníku ankety Sportovec okresu Olomouc. Absolutním vítězem, tedy nejlepším sportovcem olomouckého okresu roku 2015, je judista David Klammert. Mezi sportovními kolektivy pak toto prvenství připadlo populárním hokejistům HC Olomouc.

Po příjemném hudebním úvodu olomouckého muzikanta Richarda Pogody přivítal zcela zaplněný sál primátor Antonín Staněk. „Sport je krásný fenomén, pro sportovce i jejich fanoušky. Je to svět, který aktérům přináší radost a úspěchy, stejně jako zklamání a neúspěchy. Všem našim sportovcům bych chtěl popřát, aby dokázali přijmout případné neúspěchy a stejně tak aby uměli s rozvahou unést velký úspěch,“ uvedl mimo jiné Antonín Staněk. Připomněl také, že pro olomouckou radnici je sport jednou z důležitých součástí života města, o čemž svědčí i to, že jen vloni podpořilo město sportovní kluby a aktivity částkou téměř 50 milionů korun.

„Chtěl bych zdůraznit, že se jedná o padesátý, tedy jubilejní ročník vyhlašování nejlepších sportovců okresu,“ zdůraznil předseda Regionálního sdružení České unie sportu Josef Odstrčilík. „Za ta léta se Olomoucko proslavilo například zásluhou boxerů či šermířů z armádní Dukly, díky skvělé kanoistice a veslařům, tradičně výborná je ženská házená i volejbal, slavné časy jsme zažívali s fotbalovou Sigmou i s hokejisty. Úplně první držitelkou ceny za nejlepšího sportovce byla reprezentantka v házené Jarmila Matlochová,“ dodal Josef Odstrčilík s odkazem na první ročník ankety v roce 1966.

Letošním předáváním cen mírně rezonovalo také blížícími se letními olympijskými hrami v brazilském Rio de Janeiro. „Velmi bych našim sportovcům přál úspěchy na různých mezinárodních šampionátech a samozřejmě aby se těm nejlepším podařilo dostat se i na olympiádu. Musí to být úžasný zážitek a pro nás by to byla i dobrá reprezentace,“ uvedl primátor Antonín Staněk. Například právě vítěz mezi jednotlivci, reprezentant v judu a mistr Evropy do 23 let David Klammert má šanci na olympiádu se probojovat.

V obřadní síni radnice bylo během slavnostního odpoledne rozdáno celkem 47 ocenění. Například v kategorii jednotlivců mládeže dokonce pořádající Česká unie sportu musela rozšířit tradiční počet deseti oceněných na patnáct. „Těch výborných mladých sportovců zde v posledním roce bylo opravdu hodně, museli jsme tedy tuto kategorii rozšířit,“ vysvětlil s úsměvem Josef Odstrčilík. Sportovní talenty a sportovní budoucnost má tedy Olomoucko, jak vidno, nadějné.

Příloha:

Fotografie:

| Poslední úprava: 5. února 2016 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu