Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Dobrovolní dárci krve dostali Janského plakety « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Dobrovolní dárci krve dostali Janského plakety

Dobrovolní dárci krve dostali Janského plakety

Dobrovolní dárci krve dostali Janského plakety

25. listopadu 2013 (po)

Tisíce litrů krve už darovali lidé, kteří se sešli v pondělí odpoledne na olomoucké radnici. Padesátka dobrovolných dárců krve z Olomoucka zde převzala z rukou zástupců Českého červeného kříže (ČČK), Statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje zlatou Janského plaketu.

Jak podotkla před samotným slavnostním aktem primářka Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc Dana Galuszková, krev je mimořádně vzácnou tekutinou, které je i v této chvíli nedostatek a právě proto nemocnice opět oslovuje své registrované dárce s prosbami o další darování.

S dárci krve se v obřadní síni radnice setkal náměstek primátora Ivo Vlach, předseda oblastního spolku ČČK Marek Jukl, ředitelka úřadu OS ČČK Petra Přidalová a krajský hejtman Jiří Rozbořil. „Moc vám děkuji za vaši obětavost a nezištnost, se kterou pomáháte druhým. Nikdo neví dne ani hodiny, kdy sám bude krev, tuto vzácnou tekutinu, potřebovat,“ uvedl při poděkování dárcům náměstek Vlach.

Celkem je v okrese Olomouc kolem dvou stovek dobrovolných dárců, držitelů zlaté Janského plakety. Medalie Prof. MUDr. Jana Janského neboli Janského plaketa je udělována dárcům krve, konkrétně zlatá pak za čtyřicet bezplatných odběrů.

Fotografie:

| Poslední úprava: 25. listopadu 2013 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu