Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: České talenty z Hollywoodu přijal primátor « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » České talenty z Hollywoodu přijal primátor

České talenty z Hollywoodu přijal primátor

České talenty z Hollywoodu přijal primátor

10. října 2012 (st)

Manželé Hájkovi každoročně organizují českou výpravu na „Olympiádu talentů“ do Hollywoodu, odkud se i tentokrát český tým vrátil se spoustou medailí a velkými úspěchy. Euforie z úspěšné výpravy ještě ani nedozněla a už se začíná organizovat další ročník.

Svým úspěchem a medailemi se přišli v úterý dopoledne pochlubit olomoučtí talentovaní umělci i primátorovi města Martinu Novotnému. Ten je přijal ve své pracovně. „V prvé řadě vám musím vyjádřit velkou poklonu a poděkovat vám, jak skvěle nejen Českou republiku, ale i Olomouc, ve světě reprezentujete. Je skvělé, jak se vám daří, a já vám moc přeji, abyste se svého talentu a koníčků nevzdávali, protože člověk v životě takové záliby opravdu potřebuje,“ řekl primátor směrem k účinkujícím, kteří poté popsali své dojmy ze soutěže v Hollywoodu. „Atmosféra soutěže byla naprosto úžasná, vysoce profesionální. A v rámci programu jsme si našli i chvíle na to poznat alespoň kousek města, takže jsme byli moc spokojení. Je to obrovská zkušenost,“ shodli se všichni.

Tým z Česka měl jako jediný všechny své soutěžící v semifinále a dvě zastoupení i ve finálové show, která se vysílá živě do celého světa.

Z Olomouce ohromil svět Balet Globa s psychobaletem, který spojuje zdravé a handicapované tanečníky. Pod vedením Moniky a Valerije Globa si členové baletního seskupení z USA odvezli dvě stříbrné a dvě zlaté medaile a dvě plakety za nejlepší výkon v taneční kategorii. „Balet Globa nejenže obdržel medaile, ale chytil za srdce všechny účastníky a porotu Mistrovství světa“, připomněla atmosféru Margita Hájková. Balet Globa reprezentovali Monika a Valerij Globa, Dalibor Brázda, Dalibor Cásek, Aleš Příborský a Pavel Holeček.

Dalším úspěšným zástupcem Olomouce byla loňská finalistka Adélka Hájková. V hanáckém kroji se stala hlavní hvězdou Pochodu národů WCOPA 2012 a získala zvláštní ocenění poroty za talent. Ve videoklipu „Call me maybe“ natáčeném během zahajovacího ceremoniálu, byla hlavní postavou. Úspěšně účinkovala i v show Pomáda na udělování cen, kterou sestavil a režíroval choreograf Lvího krále v Las Vegas Justin Baltodano Kopplin.

Kdokoli s velkým talentem, který by se podobné události v Hollywoodu chtěl také zúčastnit, se může radovat. Již během října se totiž rozběhne přihlašování na příští ročník, a to skrze webové stránky www.wcopa.cz. Na Mistrovství světa v interpretačním umění WCOPA můžete soutěžit v tanci, herectví, zpěvu, modelingu, hře na hudební nástroj i varieté.

Fotografie:

| Poslední úprava: 10. října 2012 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu