Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Univerzita bude intenzivněji zkoumat a podporovat kulturní a kreativní průmysly v Olomouci « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Univerzita bude intenzivněji zkoumat a podporovat kulturní a kreativní průmysly v Olomouci

Univerzita bude intenzivněji zkoumat a podporovat kulturní a kreativní průmysly v Olomouci

Univerzita bude intenzivněji zkoumat a podporovat kulturní a kreativní průmysly v Olomouci

9. ledna 2019 (st)

Univerzita Palackého se v letošním roce ještě intenzivněji zaměří na výzkum kulturních a kreativních průmyslů (KKP). Analyzovat současnou situaci, vytvářet v Olomouci kreativní a inspirativní prostředí pro start-upy, a zamezovat tak odlivu talentovaných lidí z olomoucké aglomerace jí nově umožní i získané grantové prostředky od Technologické agentury České republiky.

Podle dosavadních výsledků pracuje v KPP na Olomoucku v současnosti na 1200 subjektů, obrat jejich činnosti dosahuje pěti miliard korun. Výraznou roli při rozšiřování KKP v Olomouci přitom hrají tzv. aplikační garanti, mezi nimiž je i statutární město Olomouc.

„Nové vedení města chce být dobrým hospodářem. Ne však jen ve smyslu nakládání s hmotnými statky nebo penězi, především chce dobře hospodařit s lidskými zdroji,“ uvedl na tiskové konferenci náměstek primátora Pavel Hekela.

Olomouc je líhní talentovaných lidí s nápady a vizemi, ale mnoho z nich často odchází do větších měst. Právě toto chce nový projekt změnit. „Cílem projektu je posílení pozice kreativních průmyslů v rámci olomoucké aglomerace, a to cestou kvalitativní analýzy současné situace a návrhu opatření pro zamezení takzvanému brain drainu, tedy odchodu talentů a lidského kapitálu," uvedl Rostislav Nétek, hlavní řešitel projektu. Podle něj se jedná o recept, jak podpořit development v oblasti KKP v Olomouci.

„Nový projekt by měl vést k návodu, jak v Olomouci udržet talenty a jak maximálně využít lidský kapitál k proměně image města a ke zlepšení zdejšího podnikatelského prostředí,“ doplnil Petr Bilík, prorektor Univerzity Palackého a jeden z odborných garantů projektu.

Řešitelský tým momentálně pracuje na veřejné databázi zapojených subjektů a připravuje sérii kulatých stolů a workshopů s aktéry KKP i zástupci institucí strategického plánování. Cílem projektu je definovat soubor doporučení pro jednotlivá odvětví KKP a vytvořit unikátní specializovanou mapu, která na základě geoinformační modelace, analýzy a vizualizace zpracuje přehlednou strukturu přílivu a odlivu firem a pracovníků v Olomouci a přilehlém okolí.

Více na: kkp.upol.cz

Fotografie:

| Poslední úprava: 9. ledna 2019 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu