Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Univerzitu Palackého a studentskou Olomouc propaguje nový spot « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Univerzitu Palackého a studentskou Olomouc propaguje nový spot

Univerzitu Palackého a studentskou Olomouc propaguje nový spot

Univerzitu Palackého a studentskou Olomouc propaguje nový spot

10. prosince 2015 (čt)

Univerzitu Palackého v Olomouci absolvuje každý rok na 2500 studentů a mnoho z nich se stává špičkami ve svém oboru. Ať už se jedná o humanitní, společenskovědné či přírodovědné obory, medicínu, práva nebo uměnovědná studia, ve všech těchto oblastech se absolventi univerzity dnes a denně uplatňují.

A protože většina z nich na svá studia v Olomouci vzpomíná ráda, rozhodlo se vedení Univerzity Palackého využít jejich tváří i věhlasu k natočení nového propagačního videoklipu a zahájení kampaně s podtitulem „Když se ohlédnu, vidím Olomouc“.

Svou tvář kampani propůjčili vybraní významní absolventi. V promo spotu se tak objevují plastický chirurg Bohdan Pomahač, tenistka Helena Suková, fotograf Jindřich Štreit, moderátor Jakub Železný, amerikanista a první polistopadový rektor UP Josef Jařab, vědec Radek Zbořil, soudkyně Eva Šonková a diplomatka Delana Mikolášová. Celkem osm osobností reprezentuje nejen osm fakult, ale také šíři oborů, kterých univerzita nabízí ke studiu přes šest set.

„Cílem kampaně je připomenout, že Univerzita Palackého je domovskou univerzitou výjimečných osobností českého a světového společenského života. Tito lidé prožili dlouhý čas v Olomouci, která zůstává v jejich paměti coby mimořádné místo, k němuž se budou už vždy vracet. Klip představuje jen několik z nich, jedná se však o stovky a tisíce mimořádně úspěšných absolventů, kteří se vyznamenali v mnoha oborech lidské činnosti,“ řekl prorektor Petr Bilík.

Stejně jako v případě posledního univerzitního videa Olomouc – univerzitní město, propaguje nový spot nejen školu, ale prostřednictvím leteckých záběrů i město. Za oběma klipy stojí stejný autor, absolvent žurnalistiky Marek Partyš. Především díky jeho autorskému rukopisu přináší video, které vznikalo asi jeden měsíc, silné emoce.

„Počítáme s tím, že se klip bude šířit primárně prostřednictvím sociálních sítí. Plánujeme jej ale nasadit i do vybraných kin. Současně budeme kampaň prezentovat i na venkovních reklamních nosičích ve vybraných krajích,“ doplnil Bilík.

Univerzita chce kampaní oslovit jak možné uchazeče o studium a jejich rodiče, tak i své stávající absolventy. Právě pro ty připravuje na podzim příštího roku v rámci sedmdesátého výročí znovuobnovení olomoucké univerzity velké absolventské setkání.

Více na www.studuj.upol.cz a www.upol.cz

| Poslední úprava: 10. prosince 2015 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu