Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Rekonstrukce zimního stadionu v Olomouci začne příští rok. To je hlavní zpráva, která vyplývá z pondělního rozhodnutí členů městské rady. Ti se zabývali otázkou rekonstrukce střechy haly, v níž se kromě extraligového hokeje hraje také hokej mládežnický, amatérský a sledge-hokej, odehrává se zde krasobruslení či bruslení veřejnosti.


perex:

Nelehkou ekonomickou situaci města řešili na pondělním jednání členové městské rady. Hlavním tématem se stala daň z nemovitosti, což je jediný daňový výnos, který celý zůstává v té obci, v níž byl vybrán. Po dlouhé diskuzi se radní rozhodli tento daňový nástroj nevyužít a dál intenzivně hledat provozní úspory na magistrátu.


perex:

Květinové záhony v olomouckých historických parcích nechal letos vysadit odbor městské zeleně. Navázal tím na již realizované květinové výsadby z letniček z přímého výsevu v minulém roce. V parcích se tak objevily velmi výrazné pestrobarevné záhony, které poutají pozornost návštěvníků parků a navíc potěší i opylující hmyz.


perex:

Jaké povinnosti má veřejnost v případě udržování veřejného pořádku a čistoty? Nové podmínky město stanovilo vyhláškou, která platí od poloviny letošního července.


název článku:
perex:

Zcela nová regulace platí v Olomouci od 16. července 2020. Na území města vymezuje místa, kde je zakázáno bivakování a táboření.


název článku:
perex:

Město má vyhlášku, která stanovuje nová pravidla pro pohyb psů na veřejných prostranstvích. Pro jejich pohyb tak v Olomouci fungují od poloviny července jednodušší pravidla.


perex:

Kdo se postará v Olomouci o zatoulané psy? Který útulek bude tuto službu v příštích letech zajišťovat? V Olomouci tuto službu poskytuje Liga na ochranu zvířat ČR a psí nalezenci končí v útulku v Neředíně. Smluvní vztah funguje na základě staré smlouvy, uzavřené před desítkami let na dobu neurčitou. Podle právníků ale vzhledem k rostoucímu finančnímu objemu služby už musí na zakázku proběhnout výběrové řízení. Město proto, aby dostálo zákonné povinnosti, výběrové řízení připravilo. Důvodem k němu tedy nebyla nespokojenost se současným poskytovatelem dané služby, jen snaha uvést vše do souladu s právem.


název článku:
perex:

Nejvyšší díl věže olomoucké radnice je zpět. Obří jeřáb vrátil dnes na své místo její špičku, tzv. hrotnici. Radnice v Olomouci se tak může po necelých dvou letech od začátku rekonstrukce věže znovu pyšnit svou původní výškou 75 metrů. Tu historická budova získala po přestavbě v letech 1601 až 1607.


perex:

Možnost vzkázat něco generacím, které budou v Olomouci žít třeba za padesát let, dostala v pátek olomoucká radnice i veřejnost. Speciální časovou schránku, která bude vložena do nejvyšší části opravené špice radniční věže, naplnili v pátek 10. července 2020 představitelé města dokumenty z naší doby.


perex:

Důležitá a technicky nejtěžší část rekonstrukce ulice 8. května už úspěšně proběhla. Napojení dvousměrných kolejí takzvanou inflexí v zatáčce mezi ulicemi Pekařská a 8. května se podařilo zvládnout s přesností na 1 milimetr. Práce pokračují ve vysokém tempu dál, stavební firma už dohnala původní třítýdenní skluz, zaviněná nouzovým stavem v začátcích koronavirové krize.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 234}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu