Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

Chystá se netradiční lesní benefice! Staňte se dobrovolníkem, který pomůže vysadit kus lesa u Grygova, a zároveň podpoří dobročinnou aktivitu. Nezisková organizace Crosspoint Olomouc ve spolupráci s Lesy města Olomouce a městem Olomouc pořádají další ročník lesní benefice. Kromě přírody, pomůže pacientům, kteří se potýkají se zákeřnou nemocí cystická fibróza. Sázet se bude v sobotu 15. dubna.


perex:

Jakou podobu by mohly mít protipovodňové úpravy krajiny podél řeky Moravy v severní části Olomouce? Právě na takovém zadání pracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Studentské práce, které ztvárňují ideovou podobu protipovodňových opatření na severu města, budou k vidění na výstavě Dotyky Moravy.


perex:

Rada města Olomouce dnes schválila programové prohlášení do roku 2026. Dvanáct hlavních programových bodů podepsali za současnou koalici primátor Miroslav Žbánek (ANO 2011), Otakar Štěpán Bačák (spOLečně), Tomáš Pejpek (ProOlomouc) a Viktor Tichák (Piráti).


název článku:
perex:

Město vyhlašuje konkursní řízení na vedoucí pracovní místa ředitelů a ředitelek pěti olomouckých základních škol. Rada města zároveň odsouhlasila jmenování konkursních komisí pro posuzování uchazečů. Přihlášky mohou zájemci podávat do 14. března 2023.


název článku:
perex:

Uživatelsky příjemnější, s vyhledáváním a dalšími možnostmi, včetně objednávání na přepážky magistrátu. Taková je teď aplikace Moje Olomouc, která má za sebou redesign a další vylepšení. Funkce, na něž byli uživatelé zvyklí z dřívějška, zůstaly, design je nový. Oficiální aplikaci statutárního města Olomouce je možné stahovat zdarma na všechna mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS.


perex:

Ještě pohodlnější je nyní v Olomouci třídění textilu, navíc lze díky němu získat i něco zpátky. Staré kontejnery nahradily nové, s vylepšenou podobou a novými funkcemi.


perex:

Už zítra ožije Horní náměstí Olomouckým masopustním veselím! Na co se můžete v sobotu 4. února těšit? Nebude chybět masopustní průvod masek, ukázky folkloru ani tradiční zabijačka a další masopustní speciality. Přijďte se bavit! Od 9 do 15 hodin.


perex:

Olomouc vyhlašuje novou dotační výzvu. Podpora tentokrát směřuje k provozovatelům restauračních zahrádek, které jsou v městské památkové rezervaci. Na nové posezení či úpravu stávající předzahrádky, která je v souladu s městskou metodikou, mohou provozovatelé získat letos poprvé podporu až 50 tisíc korun.


perex:

Digitalizace, ekologie, ale i dlouhodobá spolupráce v oblasti kultury, jsou hlavními tématy bilaterálních jednání Olomouce ve švýcarském Luzernu. Cílem návštěvy olomoucké delegace v partnerském městě je prohloubení dlouholetých vztahů a získání důležitých inspirací v oblasti Smart City, environmentálních a kulturních projektů. Výchozím bodem aktuální spolupráce se stane švýcarské turné Moravské filharmonie Olomouc.


perex:

Oblíbené a tradiční akce, oslavy mnoha významných výročí i řada novinek. Nabídka kulturních událostí je na rok 2023 v Olomouci rozmanitá a bohatá. Hybatelem kulturního života bude nejen město. Na jeho podobě se budou podílet divadla, nejrůznější spolky a organizace i Univerzita Palackého. Olomouc si totiž letos připomene hned několik kulatých výročí spojených s historií města.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 267}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon