Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Je úplně nový a přitom lehce připomíná cosi z olomouckého fotoarchivu. Nejen tím je most na Masarykově třídě zajímavý. V první červencový den bude otevřen pro dopravu. Ještě před tím se na něm ale odehrál malý slavnostní ceremoniál, který stavbu mostu zakončil jeho oficiálním pojmenováním.


název článku:
perex:

Na nevyhovující podmínky pro parkování ve Foerstrově ulici před domy 30, 32 a 34 upozorňovali místní občané v rámci „Otevřené radnice“ v listopadu 2020. Odbor dopravy a územního rozvoje proto naplánoval stavbu parkoviště, která začne 11. července a potrvá do konce prázdnin.


název článku:
perex:

Klidnějšího prázdninového provozu využívá Olomouc k realizaci oprav komunikací, aby související uzavírky co nejméně omezily obyvatele města. Jednou z lokalit, kde hned na začátku prázdnin začnou také opravy komunikace, je tř. Svornosti. Celkem 223 metrů silnice od křižovatky tř. Svornosti X U Kovárny po křižovatku tř. Svornosti X Kmochova (včetně této křižovatky) bude stavební firma opravovat ve dvou etapách. První úsek začne v pondělí 4. července.


perex:

Čtrnáct různě velkých oprav komunikací v Olomouci za celkem 77 milionů korun schválila na letošní rok městská rada. Oprava vozovky v Okružní ulici za téměř 12 milionů už je hotová a ta v Rokycanově ulici běží naplno. Součástí velkého balíku oprav jsou nejen samotné komunikace, ale například i související mosty či zastávky MHD. 


perex:

Stoletá budova bývalých veřejných toalet v Čechových sadech bude opět sloužit svému původnímu účelu. Zdevastovaný objekt z roku 1922 olomouckého stavitele Jana Hublíka čeká kompletní rekonstrukce. Stavební část a přípojky na vodu a kanalizaci budou hotové ještě letos, s přípojkou k elektřině je třeba vyčkat na přeložku trafostanice, kterou bude realizovat ČEZ. Výstaviště Flora nyní prověřuje možnost dočasného napojení z veřejného osvětlení.


perex:

Autobusová zastávka Kmochova ve směru na Hněvotínskou ulici bude od pondělí 27. června opět v provozu. Po sedmi týdnech stavebních prací už zastávka vyhovuje požadavkům bezbariérovosti a cestující ji opět mohou začít využívat. V prosinci loňského roku byla dokončena úprava zastávky ve směru do centra, nyní už jsou bezbariérové zastávky v obou směrech.


perex:

V listopadu roku 2020 se rozhodnutím zastupitelstva Olomouc připojila k iniciativě Pakt starostů a primátorů. Signatáři paktu se zavázali ke snížení emisí oxidu uhličitého o čtyřicet procent. Olomouc má nyní jasný návod, jak na to.


perex:

Město začíná připravovat další díl protipovodňových opatření. Etapa označena římskou trojkou by se mohla začít stavět v horizontu pěti let. Teprve po jejím dokončení bude ochrana Olomouce před velkou vodou skutečně účinná.


perex:

Město Olomouc a skupina Veolia splnily další plánované kroky spolupráce na rozvoji teplárenství v krajském městě. Primátor a představitelé firmy podepsali příslušné dohody a valná hromada společného podniku OLTERM & TD Olomouc rozhodla o zvýšení základního kapitálu. Vložením městské infrastruktury do společnosti OLTERM & TD Olomouc a navýšením jejího základního kapitálu se zvýší podíl města z 34% na 49%. Cílem spolupráce je zajištění dlouhodobě spolehlivých dodávek tepla, ale také ekologizace teplárenské infrastruktury.


perex:

V únoru dokončenou rekonstrukci a rozšíření kapacity mateřské školy Barevný svět v Dělnické ulici nyní doplňuje skupina Veolia o biodynamické osvětlení a malou fotovoltaickou elektrárnu. Olomouc s Veolií plánuje i další spolupráci na energetických úsporách v objektech města, už se dohodly na podobné realizaci v ZŠ Stupkova.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 261}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu