Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucký senior. Na dvaceti stranách převládají praktické každodenní rady pro nejstarší generaci i příspěvky od jednotlivých olomouckých klubů seniorů. Čtenáři tentokrát dostávají i skvěle podanou pozvánku na výlet do brněnského pavilonu Anthropos či s ohledem na březnový mezinárodní svátek žen i exkurzi do historie tohoto svátku a postavení žen v naší společnosti před sto lety. Nechybí ani čtenářská soutěž, tentokrát jsou coby výhra připraveny vstupenky na filmové představení.


název článku:
perex:

Mladí Olomoučané si v těchto dnech mohou atraktivním a zábavným způsobem osvěžit pravidla nakládání s využitelnými složkami komunálního odpadu. Besedy o správném třídění odpadů pro žáky druhého stupně základních škol a studenty nižšího stupně víceletých gymnázií mají formu talkshow.


perex:

Olomouc, hojně navštěvované, malebné, historické město, kde by chtěl žít každý. Zkrátka město bez problémů. Je tomu ale opravdu tak? Expozice „O na sedmou“ složená z deseti studentských návrhů se zaměřuje na nalezení a stanovení léčby sedmi bolavých míst, která se po pomyslné spirále vzájemných vztahů vinou od historického jádra města Olomouce směrem do okolní krajiny. Výstava závěrečných prací studentů architektury z ateliéru Koleček-Jemelka Fakulty architektury VUT v Brně je k vidění do 21. dubna v zrcadlovém sále olomouckého magistrátu v Hynaisově ulici.


perex:

V sobotu 1. dubna začne další fáze oprav silnice I/35. Konkrétně půjde o pokračování celkové rekonstrukce ulic Tovární a Velkomoravská. Akci má na starosti Ředitelství silnic a dálnic, protože komunikace patří státu.


název článku:

Dotkněte se Moravy

24. března 2023 (pá)
perex:

Obyvatelé Olomouce se mohou sami podílet na přípravě další etapy protipovodňových úprav kolem toku Moravy. Vodítkem jim může být Výstava Dotyky Moravy, která ztvárňuje ideové náměty protipovodňových opatření v severní části města. Na Dolním náměstí bude k vidění do 11. dubna, připomínky ale můžete zaslat až do konce dubna.


název článku:
perex:

Dveře pro své návštěvníky v této sezóně znovu odemkne kryt civilní ochrany v Bezručových sadech. Poprvé se v tomto roce veřejnosti uvede v sobotu 25. března a zájemcům nabídne audiovizuální výstavu Odkryté příběhy 20. století i akci Jak se žilo (nejen) dětem v totalitním Československu.


perex:

Protipovodňová opatření na řece Moravě v historickém centru Olomouce jsou Vodohospodářskou stavbou roku 2022. Stavba známá jako II. B etapa získala ocenění v kategorii staveb s investičními náklady nad 50 milionů. Soutěž vyhlásil Svaz vodního hospodářství ČR ve spolupráci se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR.


perex:

Duben i květen aktivně a udržitelně. Olomouc se na jaře zapojuje hned do dvou celostátních kampaní na podporu aktivní mobility a zdravého pohybu. Do výzev 10 000 kroků i Do práce na kole se mohou zapojit týmy i jednotlivci.


název článku:
perex:

Fotbalový klub SK Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími partnery připravují multižánrový open-air koncert pod názvem Festival filharmonie. Celovečerní program se odehraje 9. června 2023 od 19 hodin na Andrově stadionu v Olomouci. Na pódiu se v samostatných vstupech představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová či Bohuš Matuš. Vstupenky už jsou v předprodeji.


název článku:
perex:

Městská policie dnes začala s výměnou parkovacích automatů. Na některých místech proto nebude možné do konce března zaplatit parkovné v automatu. Řidiči ale mohou využít Premium SMS nebo webovou aplikaci. Nové automaty budou instalovány nejpozději příští týden v pátek, tedy 31. března.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6559, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 656}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon