Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

V rámci podpory volnočasových aktivit dětí, mládeže i dospělých vytváří statutární město Olomouc dlouhodobě podmínky pro sportování na hřištích v areálech základních škol. Tato hřiště jsou v době po vyučování, o víkendech, svátcích a prázdninách otevřena návštěvníkům z řad veřejnosti, kteří mají možnost bezplatně strávit volný čas pohybovými aktivitami s možností zapůjčení sportovních potřeb.


název článku:
perex:

Výstavba II. B etapy protipovodňové ochrany Olomouce navzdory velkému množství nepředvídatelných komplikací běží dle harmonogramu. Práce na mostě se blíží dokončení. Most u Bristolu bude průjezdný už od 18. prosince. S ohledem na bezpečnost a plynulost provozu budou přes most zatím jezdit pouze vozidla hromadné dopravy, IZS a chodci.


název článku:

Končí uzavírka Wolkerovy ulice

9. prosince 2019 (po)
perex:

Tramvaje i auta mohou od zítřka zpět na Novou Ulici, končí uzavírka Wolkerovy ulice. Výluku si vyžádala oprava křížení tramvajových a železničních kolejí.


název článku:
perex:

Zajímavý odkaz na jeden z městských lesů najdou návštěvníci olomouckých vánočních trhů přímo na Horním náměstí. „Při kontrolní obchůzce lesa Království, který se rozkládá mezi Grygovem a Dubem nad Moravou, jsme narazili na vyvrácenou jívu, na které rostlo jmelí. Jeden trs jsem odříznul a vzal s sebou do Olomouce,“ vysvětluje primátor Mirek Žbánek.


název článku:
perex:
V sobotu bude městem jezdit zdarma i speciální Mikulášská tramvaj. Jízda je pro rodiče s dětmi zdarma.


název článku:
perex:

S platností od neděle 15. 12. 2019 vstupují v platnost nové jízdní řády linek DPMO, a.s., a to z důvodu změny a rozšíření dopravní obslužnosti a jako reakce na podněty získané od cestující veřejnosti, komisí městských částí, firem, škol na území města Olomouce a obcí zapojených do IDSOK.


perex:

Hodně plánů a málo peněz. Městu chyběl solidní střednědobý rozpočtový výhled a dlouhodobý investiční plán. V různých fázích projektové přípravy je dnes tolik plánů, že je rozpočet města nemůže najednou zvládnout. Nutná je i řada dalších investic, ne jen ty, které jsou v programovém prohlášení současné koalice. Když se ale nyní město uskrovní a velké investice lépe a realisticky naplánuje, v budoucnu bude jeho situace výrazně lepší.


perex:

Pět mladých výtvarníků z Makarské vystavuje svá díla v Olomouci. Primátor Mirek Žbánek na středeční vernisáži v Galerii G ocenil, že se nejedná o klasickou přímořskou „suvenýrovou“ tvorbu, ale o svébytné umění.


perex:

Příchod slavné trojice, Mikuláše, anděla a čerta, vyhlížejí některé děti s nadšením, jiné s menšími obavami. Mikulášská nadílka je za dveřmi a bude tomu odpovídat i program na vánočních trzích v centru města. Ve čtvrtek 5. prosince odpoledne bude program na Horním náměstí patřit hlavně nejmenším.


perex:

V novém roce čeká Olomouc jedna zajímavá novinka - začne totiž česko-slovenský rok. Bude to první ze série roků, věnovaných zemím Visegrádské čtyřky (V4) a střední Evropy. Následovat bude rok česko-maďarský, česko-polský a konečně i česko-rakouský. Olomouc tak dává okolním zemím najevo, že je v samém centru pomyslné Středoevropské stezky, spojující Vídeň, Budapešť, Bratislavu a Krakov. Olomouci s tím teď slíbil pomoct i český velvyslanec v Budapešti Tibor Bial.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 5420, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 542}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu