Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:

Dotkněte se Moravy

24. března 2023 (pá)
perex:

Obyvatelé Olomouce se mohou sami podílet na přípravě další etapy protipovodňových úprav kolem toku Moravy. Vodítkem jim může být výstava Dotyky Moravy, která ztvárňuje ideové náměty protipovodňových opatření v severní části města. Na Dolním náměstí bude k vidění do 11. dubna, připomínky a náměty lze ale zaslat až do konce dubna.


název článku:
perex:

Dveře pro své návštěvníky v této sezóně znovu odemkne kryt civilní ochrany v Bezručových sadech. Poprvé se v tomto roce veřejnosti uvede v sobotu 25. března a zájemcům nabídne audiovizuální výstavu Odkryté příběhy 20. století i akci Jak se žilo (nejen) dětem v totalitním Československu.


perex:

Protipovodňová opatření na řece Moravě v historickém centru Olomouce jsou Vodohospodářskou stavbou roku 2022. Stavba známá jako II. B etapa získala ocenění v kategorii staveb s investičními náklady nad 50 milionů. Soutěž vyhlásil Svaz vodního hospodářství ČR ve spolupráci se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR.


perex:

Duben i květen aktivně a udržitelně. Olomouc se na jaře zapojuje hned do dvou celostátních kampaní na podporu aktivní mobility a zdravého pohybu. Do výzev 10 000 kroků i Do práce na kole se mohou zapojit týmy i jednotlivci.


název článku:
perex:

Fotbalový klub SK Sigma Olomouc ve spolupráci s Moravskou filharmonií Olomouc a dalšími partnery připravují multižánrový open-air koncert pod názvem Festival filharmonie. Celovečerní program se odehraje 9. června 2023 od 19 hodin na Andrově stadionu v Olomouci. Na pódiu se v samostatných vstupech představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová či Bohuš Matuš. Vstupenky už jsou v předprodeji.


název článku:
perex:

Městská policie dnes začala s výměnou parkovacích automatů. Na některých místech proto nebude možné do konce března zaplatit parkovné v automatu. Řidiči ale mohou využít Premium SMS nebo webovou aplikaci. Nové automaty budou instalovány nejpozději příští týden v pátek, tedy 31. března.


perex:

Pomlázky, kraslice, koncerty i dobré jídlo. Centrum Olomouce oživí Velikonoční jarmark. V době od pátku 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna se mohou návštěvníci těšit na hudební program, regionální prodejce, farmářské výrobky a oblíbený olomoucký gril. Na náměstí najdou také řemeslné stánky s ručně malovanými kraslicemi, keramikou, proutěným či dřevěným zbožím.


název článku:
perex:

Autobusové zastávky na tř. Svornosti a zhruba tři sta metrů vozovky mezi ulicemi Foerstrova a Dvořákova se během letních prázdnin dočkají rekonstrukce. Stavební firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, opravy provede za 11,7 milionu korun. To je o 1,8 milionu levněji, než kolik předpokládal projekt.


název článku:
perex:

Tradice, kultura a historie spojují. V Olomouci se kvůli nim setkali tennageři hned z pěti zemí. V rámci mezinárodního projektu Erasmus zavítali do města Italové, Bulhaři, Poláci, Litevci a Turci. Zahraničním školákům a jejich učitelům byla hostitelem olomoucká Základní škola Gorkého.


perex:

Téměř 60 milionů korun z dotačních programů z rozpočtu statutárního města Olomouce už má své příjemce. Březnové zastupitelstvo schvalovalo rozdělení dotací v nejrůznějších oblastech a titulech a postupně se začínají podepisovat smlouvy s příjemci dotací. Například poskytovatelé sociálních služeb už mají proces přijetí dotace dokončený a mohou k nim tak plynout schválené finance.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6555, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 656}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon