Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Stavba tramvajové trati na Nové Sady pokračuje a s tím se také posunují lokality, kde aktuální stavební práce probíhají. Kvůli tomu se opět dočasně změní dopravní režim. U supermarketu Albert vznikne také nové provizorní parkoviště pro zdejší rezidenty.


název článku:

Olomouc se blýskla v Budapešti

24. září 2021 (pá)
perex:

Centrem spolupráce zemí V4 a zavádění chytrých řešení v samosprávě měst se stala maďarská metropole. Budapešť hostila na konci září mezinárodní konferenci věnovanou Smart City. A v rámci projektu City For the Future, vize měst s využitím českých technologií, se inspirovala i Olomouc.


perex:

V posledním zářijovém týdnu se budou moci Olomoučané opět zapojit do veřejných projednávání a diskusí, tentokrát ke studii revitalizace ASO parku ve středu 29. září a ke koncepci veřejných prostranství ve čtvrtek 30. září. Obě prezentace se odehrají v Oranžerii ve Smetanových sadech.


perex:

Příprava zbývajícího úseku dálničního obchvatu Olomouce zaznamenala významný posun. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výkupy pozemků na trase budoucí dálnice D35 mezi Slavonínem a Křelovem.


název článku:
perex:

Po velkém úspěchu se do Olomouce vrací Verše potrhlé. A s nimi i oba autoři. Knihovna města Olomouce zve všechny zájemce na veřejné představení knihy Janka a Jonáše Ledeckých. Akce spojená s autogramiádou a besedou se odehraje dnes na náměstí Republiky.


název článku:
perex:

Jaká je vize pro budoucí Olomouc? Jaké mají být strategické priority a cíle v rozvoji města a kroky k jejich dosažení? Přijďte diskutovat o možnostech rozvoje našeho města. Zveme vás na veřejné hodnocení naplňování cílů stanovených ve Strategickém plánu rozvoje města Olomouce do roku 2023 i k diskusi o jeho připravované aktualizaci. O své podněty se s odborníky a vedením města můžete podělit ve středu 6. října 2021 od 16 hodin v sále Centra pohybu Olomouc v Sokolské 7.


název článku:
perex:

Dva úseky tř. Svornosti čeká v průběhu října rekonstrukce. Kvůli opravám vozovky budou muset řidiči uzavřené úseky objíždět blízkými ulicemi. Výsledkem oprav bude začátkem listopadu téměř 400 metrů silnice s novým povrchem, upravené přechody, nové obrubníky i sloupy veřejného osvětlení. Uzavírky využije ještě další investice, a to oprava autobusové zastávky Kmochova.


perex:

Na přelomu září a října postupně přibývá v ulicích Olomouci třicet nových nádob na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Celkový počet speciálních nádob zelené barvy s oranžovým víkem o objemu 120 litrů se tím zvýší na 71 stanovišť plošně rozmístěných ve všech částech města.


název článku:
perex:

V těchto dnech je do všech olomouckých schránek distribuováno první vydání tištěného magazínu Měníme Olomouc. Tento časopis, který vznikl ve spolupráci s místní Agendou 21, se zaměřuje především na témata spojená s udržitelným rozvojem města, investicemi, estetizací veřejných prostranství nebo participací.


název článku:
perex:

Na pravidla správné jízdy, odstavování koloběžek a problematické chování uživatelů elektrokoloběžek ve městě. Právě na to se zaměřili olomoučtí strážníci a policisté při dopravně bezpečnostní akci. Výsledek? Koloběžkáři v Olomouci se postarali o téměř čtvrtinu přestupků, které se týkají zákona o provozu na pozemních komunikacích. 


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6117, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 612}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu