Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

Čtvrtina století se naplnila v těchto dnech od týdne, který byl pro Moravu jedním z nejhorších v celých moderních dějinách.  Tehdy se po několika dnech s velmi nadprůměrnými srážkami přihnala z horního toku povodňová vlna, která postupně ničila obce a města dál a dál ve směru toku. Jak se změnila situace Olomouce za tu dobu?


název článku:
perex:

V průběhu státních svátků 5. a 6. července 2022 bude Informační centrum Olomouc otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin. Děkujeme za pochopení.


název článku:
perex:

Dnes začala distribuce nového červencového čísla Olomouckých listů do domácností. Městský zpravodaj má tentokrát za téma slavnostní předávání Cen města. Jejich laureáty, kterých je pět, vám podrobně představíme.


název článku:
perex:

Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci na nebezpečí výskytu velmi silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami s úhrny okolo 50 mm a kroupami (i nad 2 cm). Nárazy větru mohou dosahovat rychlosti okolo 90 km/h.


perex:

O víkendu se dobrovolnické hasičské jednotky města Olomouce zúčastnily každoročního výcviku na Dalešické přehradě. Náročné cvičení prověřuje schopnosti hasičů zvládat i zásahy na vodě, které vyžadují speciální dovednosti i techniku.


perex:

Různé instituce z Ukrajiny se na Krizový štáb města Olomouce obrátily s prosbou o poskytnutí vozidel pro záchranáře či zajištění nezbytných komunálních služeb. Krizový štáb se obrátil na Dopravní podnik města Olomouce a nakonec se společně našlo řešení. Dnes dopoledne byly na Ukrajinu odeslány dva plně funkční autobusy, které ještě nedávno brázdily ulice Olomouce. Na Ukrajině poslouží tamním záchranářům.


název článku:
perex:

Ve městech na jihozápadě Ukrajiny se hromadí nejen uprchlíci z válečných zón, kde byla zdravotnická infrastruktura poškozena válkou, ale i zranění vojáci. Proto se sem soustřeďuje také tolik potřebná zdravotní péče. Tu brzy posílí i sanitka z Olomouce.


název článku:
perex:

Už v neděli 26. června proběhne na Andrově stadionu v Olomouci slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže. Na největší multisportovní akci u nás se kvalifikovalo 3 539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech. Zahájení bude předcházet konference věnovaná podpoře mládežnického sportu. V pondělí se pak pro účastníky i veřejnost otevře Olympijský dům v Pevnosti poznání. Do Olomouckého kraje přijede mladé talenty podpořit několik desítek úspěšných sportovců. Poprvé v devatenáctileté historii akce bude většina sportů streamovaná a ČT sport odvysílá 29 hodin přenosů.


název článku:
perex:

Meteorologové varují před změnou počasí. Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci, jejíž platnost je od dnešních 15 hodin do půlnoci.


perex:

Králem Mattoni 1/2Maratonu Olomouc je Vitaliy Shafar. V závodě, který se chlubí pětihvězdičkovým certifikátem Evropské atletiky, se nejlépe vypořádal s horkým počasím a do cíle doběhl v čase 1:05:31. "Bylo to tady úžasné. Nádherný zážitek. Běželo se mi výborně," radoval se Shafar.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6356, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 636}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu