Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Do projektu Sportuje celá Olomouc se zapojili školáci. Akci podpořily hvězdy čtyř klubů

Do projektu Sportuje celá Olomouc se zapojili školáci. Akci podpořily hvězdy čtyř klubů

Do projektu Sportuje celá Olomouc se zapojili školáci. Akci podpořily hvězdy čtyř klubů

12. května 2022 (čt)

Další téměř stovka dětí základní školy Rožňavská se zapojila do projektu Sportuje celá Olomouc 2022 v rámci aktivního odpoledne na školním hřišti. Děti z prvního stupně si vyzkoušely atletiku, basketbal, fotbal a házenou pod dohledem reprezentantů a ligových hráčů olomouckých klubů.

„V posledních letech musí sport u dětí konkurovat lákadlům dnešní doby, přesto jsem přesvědčena, že právě aktivní pohyb je jednou z nejvhodnějších forem využití volného času. Naším projektem chceme dětem ukázat, že sport je zábava a radost a stojí za námahu. Chceme jím nabídnout možnost, aby se zapojily do pravidelného tréninku. Mám velkou radost, že podobně to vidí také olomoucké sportovní kluby, které se do jednotlivých akcí aktivně zapojily,“ prohlásila náměstkyně primátora města Olomouce Markéta Záleská.

Přímo v areálu školního hřiště si s dětmi zatrénovali úspěšní atleti AK Olomouc Jakub Héža a Jonáš Pospíšil, basketbalisté BK Redstone Olomoucko Lukáš Feštr a Adam a Erik Klepačové, fotbalista ligové Sigmy Ondřej Zmrzlý a házenkářky interligového klubu DHK Zora Olomouc Zory Magda Kašpárková, Natálie Kuxová a Klára Sovová.

„Myslím, že nám všem jde o společnou věc. Aby se děti hýbaly a věnovaly se aktivnímu využití volného čas. A je úplně jedno, jestli si vyberou náš sport, nebo úplně jiný,“ vyjádřila svůj pohled házenkářka DHK Zora Olomouc Klára Sovová.

Především kluci ukázali, že především fotbalový míč jim není cizí, přesné střely a přihrávky ovšem ukázaly i děvčata. „Bylo to příjemné odpoledne, děti to bavilo, což je určitě to nejdůležitější,“ uvedl Ondřej Zmrzlý.

„Děti byly šikovné, řada z nich má sportovní talent. Některé se do koše trefovaly hned napoprvé, což není úplně snadné,“ přidal svůj postřeh Adam Klepač.

Cílem projektu Sportuje celá Olomouc 2022 je snaha rozpohybovat co nejvíc Olomoučanů všech vĕkových kategorií. V první etapě byly vybaveny mateřské školky v Petřkově a Arbesově ulici a na Návsi Svobody sadou gymnastických pomůcek na zvyšování pohybové aktivity. Pro žáky základních škol se připraveno sportovní odpoledne, jehož premiéra proběhla na ZŠ Rožňavská. Plánují se vycházky nordic walking pro seniory v parcích. Velká vícedenní akce proběhne po prázdninách od 15. do 17. září na Horním náměstí pod záštitou Romana Šebrleho.

„Projekt Sporuje celá Olomouc 2022 je opravdu pro každého, kdo má zájem o aktivní pohyb. Necílíme na žádnou úzkou skupinu vrcholových sportovců. Naším přáním je plné město lidí, kteří mají radost z aktivního pohybu,“ naznačila ambice pořádaných akcí náměstkyně Záleská.

Fotografie:

| Poslední úprava: 12. května 2022 (čt)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon