Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Jaro dětem začíná na obnovených hřištích a sportovišti

Jaro dětem začíná na obnovených hřištích a sportovišti

Jaro dětem začíná na obnovených hřištích a sportovišti

21. března 2022 (po)

Tři dětská hřiště a jedno sportoviště ve zbrusu novém. Město dokončilo obnovu dalších veřejných sportovních areálů. Po zimní odmlce a rekonstrukci si je už zase mohou užívat děti i dospělí sportovci. Do oprav hřišť Olomouc investuje ročně více než 2 miliony korun.

Dvě nová dětská hřiště jsou v Polívkově a Svatoplukově ulici, další v městské části Droždín a obnovené je i sportoviště v parku Malého prince. „Opotřebované a někdy i zastaralé herní prvky všude nahradily nové moderní a teď, když už přišlo pravé jarní počasí, postupně dolaďujeme i terénní úpravy po zimě,“ popsal náměstek primátora Otakar Štěpán Bačák.

Na hřišti v Polívkově ulici jsou nové dopadové plochy z pryžových koberců, skluzavková sestava, pružinové houpadlo, nízká houpačka a kolotoč. V řepčínském parku u vstupu ze Svatoplukovy ulice je zase nové vybavení pro děti v podobě závěsného kolotoče a houpačky. A dospělí návštěvníci parku jistě nově ocení workoutovou sestavu a zařízení v podobě lavice na posilování. Droždínské děti, které využívají hřiště v blízkosti ulic Pplk. Sochora a Elišky Junkové, se mohou nově radovat z několika typů nových houpaček a nové jsou po rekonstrukci i dopadové plochy a ohraničení hřiště. Obnovou prošlo také hřiště v Parku Malého Prince, které poslouží hlavně starším sportovcům z tamního sídliště. Místo stávajícího prvku, kterému se říká „drak“, se zde objevila nová workoutová sestava i další vybavení, které je určeno k aerobním a posilovacím aktivitám. V místě sportoviště je nově umístěna i pryžová dopadová plocha. Náklady na všechny čtyři investice přišly na téměř dva a půl milionu korun. „Osvědčilo se nám, že je lepší pravidelně investovat do obnovy několika menších hřišť, než za velké peníze vybudovat ročně jedno veliké. Letos plánujeme obnovit i další dvě, je to hřiště v ulici U Kovárny a hřiště v ulici Karafiátova,“ objasnil investiční náměstek primátora Martin Major.

Dětská hřiště po celém městě využívají tisíce dětí. Herní prvky prochází jedenkrát ročně velkou technickou kontrolou i průběžnými drobnými opravami a město reaguje také na podněty z městských částí. „Sledujeme lokality, na kterých už jednotlivé prolézačky nebo jiné herní prvky dosluhují, protože musí splňovat přísné požadavky na bezpečnost,“ vysvětluje náměstek primátora Otakar Štěpán Bačák. „Už nyní máme naplánované lokality, ve kterých hřiště obnovíme nebo nově postavíme v roce 2023,“ dodal. Podle plánů radnice se dočkají obnovy hřiště v Hodolanech, ve vnitrobloku ulic Neumanova a Blanická, a také v ulici Lazecká. Kompletně nové hřiště má pak v příštím roce vzniknout v lokalitě Holického lesa.

Město aktuálně eviduje 64 herních, 23 smíšených a 14 sportovních veřejnosti přístupných hřišť lokálního a celoměstského významu. Informace ohledně hřišť ve správě města jsou dostupné na webových stránkách města https://prorodinu.olomouc.eu

| Poslední úprava: 21. března 2022 (po)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon