Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Olomoucká zoo pavilony zatím otevírat nebude, většina zvířat už je ale venku

Olomoucká zoo pavilony zatím otevírat nebude, většina zvířat už je ale venku

Olomoucká zoo pavilony zatím otevírat nebude, většina zvířat už je ale venku

21. května 2021 (pá)

Vnitřní pavilony Zoologická zahrada na Svatém Kopečku od pondělí 24. května zatím nezpřístupní. Nedokázala by totiž všem návštěvníkům zaručit, že se dostanou i do vnitřních prostor. Pavilony zoo zpřístupní až ve chvíli, kdy budou platit menší restrikce. Návštěvníkům však vzkazuje, že téměř všechna zvířata už jsou ve venkovních výbězích.

"Z nařízení vlády bychom mohli od 24. května otevřít pavilony olomoucké zoo. Nicméně podmínkám tak jak je vláda pro pavilony prozatím nastavila, s přihlédnutím k nedodržování pravidel návštěvního řádu ze stran veřejnosti, nelze dostát. V téměř všech našich pavilonech by prozatím mohly být v průměru maximálně 2 osoby," uvedla mluvčí zoo Iveta Gronská. Olomoucká zoologická zahrada by tak nedokázala všem návštěvníkům zaručit, že se dostanou i do vnitřních prostor.

"Jsme pod drobnohledem orgánů činných ve věci dodržování vládních opatření. V případě, že by při svých kontrolách shledaly jakékoliv zásadní pochybení, mohlo by to ohrozit otevření zahrady vůbec," doplnila důvody mluvčí. Zoologická zahrada plánuje zpřístupnit pavilony až ve chvíli, kdy budou platit menší restrikce.

Venku už jsou vidět prakticky všechna zvířata a nově lze obdivovat i čerstvé zvířecí přírůstky. „Ti, kteří se vydají na projížďku safari vláčkem, budou při troše štěstí potěšeni. Spatří stádo zubrů a v něm hned dvě mláďata narozená v polovině května,“ prozradila zooložka Jitka Vokurková. Kromě mláďat zubrů mohou pozorní návštěvníci vidět i mládě nejrychleji běhajícího primáta na světě. „Do tlupy kočkodanů se narodil další potomek. Daří se mu výtečně a v péči o mládě se střídají všechny samice,“ popsala další úspěch zoologické zahrady Jitka Vokurková. Mládě mohou návštěvníci právě už i ve venkovním výběhu.

"Se stále se zlepšujícím počasím můžete vidět venku už téměř všechna zvířata. A na ta, která žijí v pavilonech trvale, věříme, počkáte," vzkazuje návštěvníkům mluvčí zahrady Iveta Gronská.

Fotografie:

| Poslední úprava: 21. května 2021 (pá)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon