Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Protipovodňová opatření vstupují do další etapy. Dopravní podnik informuje o plánovaných výlukách v MHD « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Protipovodňová opatření vstupují do další etapy. Dopravní podnik informuje o plánovaných výlukách v MHD

Protipovodňová opatření vstupují do další etapy. Dopravní podnik informuje o plánovaných výlukách v MHD

Protipovodňová opatření vstupují do další etapy. Dopravní podnik informuje o plánovaných výlukách v MHD

12. února 2020 (st)

Centrum města čekají další velké investiční akce, které ovlivní i průběh dopravy v Olomouci. V rámci protipovodňových opatření začne rekonstrukce mostu přes řeku Moravu na Masarykově třídě, kam se stavební práce přesunou od dokončeného mostu v Komenského ulici. Vedení radnice kvůli tomu připravuje veřejné besedy.

Stavební práce budou probíhat od března 2020 až do poloviny roku 2022. Během tohoto období bude probíhat i oprava tramvajové trati v ul. 8. května rekonstrukce mostu přes Mlýnský potok v ulici 1. Máje. Z důvodu postupně se měnících uzavírek bude docházet k několika změnám jízdních řádů, trasování linek a změnám v obsluze zastávek.

Výluka tramvajového a autobusového provozu na Masarykově třídě 2. 3. – 14. 3. 2020

Od pondělí 2. 3. 2020 dochází z důvodu započetí stavebních prací k zahájení výluky tramvajového provozu v úseku Hlavní nádraží – Náměstí Republiky – Palackého/Náměstí Hrdinů a k zavedení objízdných tras některých autobusových linek. Tato část výluky bude trvat do soboty 14. 3. 2020.

Tramvajový provoz:

 • Tramvajová linka č. 1 – bude v provozu pouze v pracovní dny a vedena bude ve své trase dle výlukových jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.
 • Tramvajové linky č. 2 a 6 – nebudou provozovány.
 • Tramvajová linka č. 3 – bude vedena ze zastávky Trnkova pouze na zastávku Náměstí Hrdinů a zpět. Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na jednotlivých zastávkách
 • Tramvajová linka č. 4 – bude nahrazena linkou X4, která bude vedena v obou směrech přes Tržnici a Třídu Kosmonautů dle výlukových jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.
 • Tramvajové linky č. 5, 7 a U – budou vedeny ve svých trasách dle výlukových jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách.

Náhradní autobusová doprava:

Náhradní doprava bude zajištěna výlukovými autobusy s označením X2, které budou vedeny po následující trase dle jízdních řádů zveřejněných na jednotlivých zastávkách:

 • Hlavní nádraží – u autobusového označníku C
 • Žižkovo náměstí – tramvajová zastávka
 • U Dómu – tramvajová zastávka
 • Náměstí Republiky – tramvajová zastávka
 • U Sv. Mořice – tramvajová zastávka
 • Palackého – tramvajová zastávka směr Neředín

Mezi zastávkami Hlavní nádraží a Žižkovo nám. bude linka X2 vedena obousměrně po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – Žižkovo nám.

 • Palackého – tramvajová zastávka směr U Sv. Mořice
 • U Sv. Mořice – tramvajová zastávka
 • Náměstí Republiky – tramvajová zastávka
 • U Dómu – tramvajová zastávka
 • Žižkovo náměstí – tramvajová zastávka
 • Hlavní nádraží – u autobusového označníku F

Linkou nebudou obsluhovány zastávky U Bystřičky a Fibichova.
Cestujícím bude umožněn vzájemný přestup na zastávkách Palackého a Hlavní nádraží.

Autobusový provoz:

Od pondělí 2. 3. 2020 dochází z důvodu uzavírky mostu přes řeku Moravu v ulici Masarykova ke změně trasování autobusových linek č. 11, 13, 50 a 52. Objízdná trasa linek 11 a 13 si vyžádá prodloužení jízdní doby. Linky budou provozovány dle výlukových jízdních řádů.

Linka č. 11

Spoje na konečnou zastávku Ladova budou vedeny ze zastávky Hlavní nádraží (označník G) na zastávku 17. listopadu po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – 17. listopadu.
Spoje ze zastávky Na Střelnici budou vedeny ze zastávky 17. listopadu na zastávku Hlavní nádraží (označník D) po objízdné trase ulicemi 17. listopadu – Husova – Pasteurova – Jeremenkova – tř. Kosmonautů – komunikace kolem RCO – otočení na kruhovém objezdu – Jeremenkova.

Linka č. 13

V pracovních dnech bude vedena mezi zastávkami Hlavní nádraží a 17. listopadu obousměrně po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – 17. listopadu.
Ve dnech pracovního klidu bude vedena mezi zastávkami Hlavní nádraží a U Teplárny obousměrně ulicemi Jeremenkova – tř. Kosmonautů – Vejdovského – Tovární – Holická. Zastávka Vejdovského směr Hlavní nádraží bude nahrazena stejnojmennou zastávkou pro linku č. 19. Linka bude obsluhovat zastávku Kosmonautů směr Šlechtitelů. Zastávky Envelopa a 17. listopadu nebudou ve dnech pracovního klidu obsluhovány.

Linky č. 50 a 52

Budou vedeny mezi zastávkami Hlavní nádraží a Žižkovo nám. po objízdné trase ulicemi Jeremenkova – Pasteurova – Husova – Žižkovo nám. (linka č. 50 obousměrně)
Zastávky U Bystřičky nebudou obsluhovány.

Martina Krčová
tisková mluvčí Dopravního podniku města Olomouce, a. s.

Fotografie:

| Poslední úprava: 12. února 2020 (st)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu