Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Primátor ocenil bronz olomouckých házenkářek « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Primátor ocenil bronz olomouckých házenkářek

Primátor ocenil bronz olomouckých házenkářek

Primátor ocenil bronz olomouckých házenkářek

29. června 2017 (čt)

Bronzovou medaili z české ligy ukázaly včera primátorovi Antonínu Staňkovi házenkářky DHK Zora Olomouc. Věnovaly mu i zarámovaný dres s číslem 3, který mu na radnici podepsaly.

„Bál jsem se, že vás v Ostravě udolají. Když jsem se dověděl, že to dopadlo, byl jsem mile překvapen. Máte mé velké gratulace,“ přivítal házenkářky primátor. „Asi to chtělo velké sebezapření, protože v Ostravě se často nevyhrává,“ dodal.

To potvrdila kapitánka Kateřina Růžičková. „Nejtěžší bylo po první ostravské prohře hodit všechno za hlavu,“ uvedla kapitánka. O medaili se hrálo na dvě vítězná utkání, přičemž Olomoučanky zvítězily v prvním zápase na domácí půdě a musely alespoň jednou vyhrát i na půdě soupeřek.

Primátor poděkoval za reprezentaci města i realizačnímu týmu. „Víte, že ze všech sportů mám k házené nejblíže,“ usmál se na své kolegy z palubovky.

„Dva dny jsem tajně vozil v autě šampaňské, nakonec se nám podařilo polít ostravskou halu. Oni tu naši znesvětili před třemi roky, dlužili jsme jim to,“ prozradil předseda klubu Vítězslav Růžička.

„Na medaili jsme čekali osm let, z toho se posledních pět let na medailových místech točily tři týmy. To se nám teď podařilo nabourat,“ dodal trenér Jan Bělka.

Zatímco činovníci dostali od primátora kravaty s motivem Olomouce, hráčky kromě drobností i celodenní poukaz do aquaparku.

Kádr Dámského házenkářského klubu se po prázdninách moc nezmění. Odchází pouze Anna Gebre Selassie a své angažmá chce ale na několik let přerušit trenér Bělka. „Musím si srovnat všechno v práci,“ potvrdil s tím, že uvažuje i o docentuře.

Mezi hráčkami, které se primátorovi podepsaly na zarámovaný dres byla i Tereza Fryčáková z širší reprezentační nominace. „Medaile po vyhraném zápase, to jsou emoce. Setkání s panem primátorem je společenská záležitost, ale příjemná,“ zhodnotila odpolední setkání.

Dres s číslem 3 a stopami šampaňského patřil původně kapitánce Kateřině Růžičkové. „Není mi líto, že ho nebudu mít, doma mám jiné. Naopak, je pro mě ctí, že ho má olomoucký primátor,“ řekla.

V rozhodujícím zápase o ligový bronz zvítězily Olomoučanky na hřišti Sokola Poruba 21:17.

Fotografie:

| Poslední úprava: 29. června 2017 (čt)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu