Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Beerfest Olomouc začíná

Beerfest Olomouc začíná

Beerfest Olomouc začíná

28. května 2015 (čt)

Již čtrnáctý ročník největšího pivního festivalu v České republice otvírá brány ve čtvrtek 28. května ve 14 hodin. Tradičně zahájí festival v 15:00 hodin primátor města Olomouce naražením dřevěného soudku za přítomností hlavního sládka pivovaru Radegast a poté návštěvníky čeká bohatý kulturní program, který bude probíhat na dvou festivalových pódiích

Po dobu tří dnů vystoupí na festivalu více jak 30 hudebních skupin z ČR a zahraničí. Kromě Mandrage, Burma Jones, Kamila Střihavky, No Name, Prague Conspiraci Petra Cmorika, Desmod a dalších vystoupí také londýnští Hells Bells, kteří letí na otočku do Olomouce a největším hitem snad bude vystoupení rakouské skupina Falco Tribute Band- která je složena z původních hudebníků legendy rakouské populární scény Falca. „Je to teprve druhý koncert v ČR, této znovu obnovené sestavy a jsme rádi že právě Beerfest Olomouc může návštěvníkům nabídnout nezapomenutelné hity FALCA,“ uvádí organizátor festivalu Pavel Spálený.

Každoročně se organizátorům na festival podaří získat okolo pětatřiceti pivovarů z celé republiky. V posledních letech kladou důraz na zastoupení regionálních pivovarů a v neposlední řadě oslovují i mini pivovary a restaurační pivovary. „Tím se stává festival velmi atraktivní pro návštěvníky a zaznamenáváme nárůst zahraničních turistů z Británie a z Německa. Také v tomto roce se nám podařilo získat na festival 34 pivovarů a několik dalších jsme bohužel museli odmítnout z nedostatku prostoru,“ vysvětluje Pavel Spálený. Účastí je tak Beerfest Olomouc stále největší akcí svého druhu v České republice. Návštěvníci festivalu mohou na jednom místě ochutnat přes 100 značek piva, různé ochucené speciály, které jsou rok od roku populárnější.

Novinkou letošního festivalu je také první ročník závodu na horských kolech - BEERFEST CUP „Jedná se o pilotní projekt sportovní akce, zaměřené na účelné využití volného času občanů bez rozdílu věku i pohlaví spojený s akcí Beerfest Olomouc,“ uvádí organizátoři s tím, že jde o turistickou kondiční, zážitkovou, orientační jízdu pro všechny příchozí, v okolí Olomouce, kteří se budou chtít pouze projet malebným krajem Hané.

Zahájení jízdy bude 30. května ve 12:00 hod. z areálu Korunní pevnůstky, za doprovodu pořadatelů bude peloton účastníků vyveden na okraj Olomouce, kde potom bude záležet na každém účastníku, jak zvolí pro sebe tu nejsnazší či nejkratší trasu na čtyři povinná stanoviště. „Nenáročná trať akce je zamýšlena pro všechny druhy bicyklů, ať horské, trekingové nebo cyklokrosové a ostatní. Každý se může postavit směle na pomyslný start. Věříme, že prožitky ze sportu přispějí k výborné a pohodové víkendové náladě, která bude pokračovat pestrým programem v rámci akce,“ láká organizátor BEERFESTU Pavel Spálený.

Beerfest Olomouc se také řadí k ekologickým festivalům - ve spolupráci s TSMO se všechny odpady třídí do speciálních pytlů a ty putují k recyklaci. Pivní festival byl také již dvakrát zařazen do světově uznávaného průvodce Lonely Planet jako významná akce.Každoroční návštěvnost festivalu je okolo 15 tisíc lidí a festival se řadí mezi nejnavštěvovanější kulturní události v kraji. Akce je realizovaná za finanční podpory Olomouckého kraje.

Shrnutí:

  • Návštěvnost 15 tisíc lidí
  • Přínos pro rozvoj turistického ruchu
  • Ekologický festival
  • Beerfest Camp
  • Třídenní kulturní program
  • Účast regionálních pivovarů, minipivovarů a restauračních pivovarů

Program festivalu: www.pivnifestival.cz, www.beerfest.cz a na facebookových stránkách Beerfestu Olomouc.

Přílohy

Pavel Spálený, hlavní organizátor, 608 905 905

Fotografie:

| Poslední úprava: 28. května 2015 (čt)

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu