Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Memorandum o spolupráci propojí tři barokní perly Moravy - Olomouc, Kroměříž a Lednicko-valtický areál « Aktuality « Aktuální informace

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality » Memorandum o spolupráci propojí tři barokní perly Moravy - Olomouc, Kroměříž a Lednicko-valtický areál

Memorandum o spolupráci propojí tři barokní perly Moravy - Olomouc, Kroměříž a Lednicko-valtický areál

Memorandum o spolupráci propojí tři barokní perly Moravy - Olomouc, Kroměříž a Lednicko-valtický areál

15. února 2016 (po)

Unikátní destinace zapsané v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, společný historický a umělecký odkaz i příznivá vzájemná vzdálenost. To vše pojí perly tří moravských krajů – Olomouc, Kroměříž a Lednicko-valtický areál.

Zástupci Olomouce, Kroměříže a Lednice, která zastupuje Lednicko-valtický areál, dnes podepsali Memorandum o rozvoji přátelských vztahů. Tímto zahájili spolupráci v oblasti cestovního ruchu.

„Myšlenka navázat užší spolupráci mezi městy Olomouc, Kroměříž a obcí Lednice vzešla z úzké spolupráce Kroměříže a Olomouce v uplynulých třech letech a následného záměru vytvořit základy společného projektu, který by propagoval tři unikátní destinace zapsané v Seznamu UNESCO,“ vysvětluje počátky spolupráce primátor města Olomouce Antonín Staněk.

Již před začátkem letošní turistické sezony se začne pracovat nejen na společných propagačních materiálech, ale také na konkrétních plánech, které poprvé představí Olomouc, Kroměříž a Lednicko-valtický areál společně, jako „barokní perly Moravy“. Propojení památek těchto míst nabídne turistům jednak ucelený pohled na společnou historii i souvislosti odkazu předků a církevních dějin. Plány však nekončí u jednotných propagačních materiálů a společné prezentaci například na veletrzích cestovního ruchu.

„Jako velkou příležitost vnímáme také možnost v budoucnu společně žádat o dotace na některé projekty, které podpoří jednak naši kooperaci a také rozvoj cestovního ruchu. Současně bychom chtěli návštěvníkům ukázat tento kus Moravy jako celek, protože bez pochopení nejrůznějších historických souvislostí může turistům spousta zajímavostí uniknout, což je velká škoda,“ upřesňuje náměstek primátora zodpovědný za oblast cestovního ruchu Pavel Urbášek. Zároveň zdůrazňuje nadregionální význam chystané spolupráce. „Podaří se nám tak propojit hned tři kraje, které mají svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Věřím, že společnou prezentací vytvoříme dostatečně zajímavou nabídku, abychom dokázali turisty z jižní Moravy přilákat přes Kroměříž až do Olomouce, případně samozřejmě i opačným směrem.“

Kromě toho, že všechny tři lokality jsou zapsané v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a pojí je nemalá část historie, velkou výhodou při společné či vzájemné propagaci je také jejich poloha. Lednici a Olomouc dělí 126 km (1:19 hod.), z Kroměříže do Lednice pojedete 114 km (1:11 hod.) a pouze 48 km je to z Olomouce do Kroměříže (45 min.).

Memorandum o spolupráci a rozvoji přátelských vztahů je zatím prvním krokem, na který budou postupně navazovat konkrétní plány. „Podpisem memoranda teď v podstatě dáváme najevo odhodlání a přání spolupracovat. Konkrétní podoba spolupráce vyplyne z jednání odborníků na rozvoj cestovního ruchu z jednotlivých měst,“ uzavírá náměstek Urbášek.

Příloha:

Fotografie:

| Poslední úprava: 15. února 2016 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu