Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Kreativní Olomouc. Stovky špičkových talentů v jedné pestré databázi « Aktuality, veřejné zakázky a odkazy « Podnikatelé

Sociální sítě

Podnikatelé » Aktuality, veřejné zakázky a odkazy » Kreativní Olomouc. Stovky špičkových talentů v jedné pestré databázi

Kreativní Olomouc. Stovky špičkových talentů v jedné pestré databázi

Kreativní Olomouc. Stovky špičkových talentů v jedné pestré databázi

11. května 2020 (po)

Přes tisíc subjektů z Olomouce a okolí obsahuje databáze, která vznikla v rámci dlouhodobého projektu mapujícího oblast tzv. kulturních a kreativních průmyslů na Olomoucku. Zájemci v ní mohou objevit vše – ať už hledají originální umělecké dílo, dárky pro své blízké, výjimečnou reklamní kampaň, nový design bytu či kulturní program na večer. Databázi plnou kreativních talentů zpracoval tým Univerzity Palackého v Olomouc za podpory města Olomouce.

„Právě nyní, v období, kdy se řada firem, institucí i jednotlivců potýká s obtížemi, jsme se rozhodli tento adresář zveřejnit, propagovat, a zároveň tím poukázat na mimořádnou kvalitu a pestrost lokální kreativní produkce a napomoci její viditelnosti,“ řekl Rostislav Nétek, hlavní řešitel projektu. „Všechny tyto subjekty z oblasti kulturních a kreativních průmyslů se totiž podílejí na specifické atmosféře Olomouce a jsou významným činitelem ekonomiky města,“ doplnil Petr Bilík, prorektor UP pro vnější vztahy a jeden z členů výzkumného týmu.

V databázi je aktuálně 1094 subjektů všech odvětví, které výzkumný tým nastřádal během předchozího výzkumu. Nejedná se přitom o uzavřený seznam a je možné se do něj i nadále zdarma přihlásit. Databáze by do budoucna měla mít podobu speciální webové aplikace. „Její zveřejnění je zároveň výzvou pro nejširší veřejnost, veřejnou správu, podniky i další potenciální zákazníky, aby objevovali kvalitu místních kreativců, objednávali z místních zdrojů a podporovali talenty, kteří pomáhají z Olomouce vytvořit unikátní místo,“ uvádějí její autoři.

Databáze nyní zahrnuje celkem 14 různorodých odvětví: architekturu, design, film a video, hudbu, knihy a tisk, kulturní a umělecké vzdělávání, kulturní dědictví, oděvnictví, reklamu, řemesla, scénická umění, software, TV a rozhlas a výtvarná umění.

Projekt Univerzity Palackého v Olomouci navazuje na činnost pod záštitou Technologické agentury České republiky (ETA). Vzniká ve spolupráci se zapsaným spolkem Kreativní Olomouc a je konzultován se statutárním městem Olomouc, Okresní hospodářskou komorou Olomouc a agenturou Czech Invest.

Databázi a další podrobnosti o projektu naleznete na stránkách kkp.upol.cz.

Zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci

Poslední úprava: 11. května 2020 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu