Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Velká rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce, kterou dočasně pozastavila situace způsobená vyhlášením nouzového stavu z důvodu zabránění šíření pandemie koronaviru, se rozběhne po Velikonočním pondělí. Z důvodu zahájení stavebních prací bude ulice od 14. dubna 2020 pro automobilový provoz i MHD zcela neprůjezdná. Průchod pro chodce bude po celou dobu stavby zajištěn.


perex:

Most na Masarykově třídě má před sebou posledních pár dní existence. Těsně před zahájením jeho demolice se v pátek dopoledne odehrál přímo na mostě a v jeho okolí další kontrolní den stavby protipovodňových opatření v centru Olomouce.


perex:

Olomoucká výtvarná scéna je od čtvrtka 2. dubna chudší o jednu výraznou osobnost chudší. Ve čtvrtek ráno totiž v nemocnici v Hranicích zemřel Zdeněk Přikryl, sochař, kreslíř, medailér, ilustrátor, básník i pedagog. Tento emeritní profesor sochařství na Univerzitě Palackého v Olomouci byl od roku 2002 také laureátem Ceny města Olomouce za přínos v oblasti výtvarného umění.


perex:

S velkým ohlasem se setkala výzva olomoucké radnice k dobrovolníkům, kteří doma šijí roušky. Jen během pátečního dopoledne přinesli lidé na radnici více než pět stovek ušitých roušek, které pak příslušní pracovníci magistrátu předali podle zájmu dál potřebným lidem a institucím.


perex:

Spolupráce mezi Krizovým štábem ORP Olomouc, Národní radou osob se zdravotním postižením Olomouckého kraje a soukromými firmami přináší velmi potřebný dezinfekční materiál pro Olomouc. Do Olomouce dorazilo ve čtvrtek tisíc litrů velmi účinné dezinfekce, další zásilka dezinfekčního prostředku Anti COVID dorazí v pátek.


perex:

Opatření kvůli šířící se nákaze nového koronaviru dopadají na ekonomiku města, radní schválili další úsporná opatření. Hledají finanční rezervu na mimořádné výdaje, které souvisí s pandemií nemoci COVID-19. Aktuální rozhodnutí rady kvůli tomu mění dotační politiku města.


název článku:
perex:

Rada města dnes schválila prominutí nájemného za období od 1. dubna do 30. června 2020 provozovatelům, kteří jsou v komerčním nájmu města, a na něž dopadla provozní omezení daná usnesením vlády ČR. Doporučení radních musí ještě posvětit zastupitelé.


perex:

Rada města Olomouce schválila zrušení výběru úplaty za vzdělávání v mateřské škole, tzv. školkovné a úplaty za školní družinu v základních školách a dětských jeslích. Zrušení poplatků v zařízeních zřizovaných městem platí s účinnosti ode dne jejich uzavření.


perex:

Olomouckým seniorům, kteří si v nouzové situaci nemohou obstarat potraviny, pomáhá nová spolupráce města s Charitou. Ke společnému projektu města Olomouce a Charity Olomouc teď zásadně přispěla i soukromá firma. Bezplatně nabídla k zapůjčení flotilu nových aut, díky kterým se budou dobrovolníci dostávat k seniorům rychleji. Auta už jsou v Olomouci a od pondělí 23. března začnou k osamělým seniorům jezdit.


perex:

Opatření kvůli šířící se nákaze nového koronaviru dopadají na ekonomiku města. Radní města Olomouce se dnes mimořádně sešli, aby projednali návrh přípravy města na ekonomické dopady související s COVID-19.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 229}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu