Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Už příští víkend ožije Horní náměstí Olomouckým masopustním veselím! Na co se můžete v sobotu 4. února těšit? Nebude chybět masopustní průvod masek, ukázky folkloru ani tradiční zabijačka a další masopustní speciality. Přijďte se bavit! Od 9 do 15 hodin.


perex:

Olomouc vyhlašuje novou dotační výzvu. Podpora tentokrát směřuje k provozovatelům restauračních zahrádek, které jsou v městské památkové rezervaci. Na nové posezení či úpravu stávající předzahrádky, která je v souladu s městskou metodikou, mohou provozovatelé získat letos poprvé podporu až 50 tisíc korun.


perex:

Digitalizace, ekologie, ale i dlouhodobá spolupráce v oblasti kultury, jsou hlavními tématy bilaterálních jednání Olomouce ve švýcarském Luzernu. Cílem návštěvy olomoucké delegace v partnerském městě je prohloubení dlouholetých vztahů a získání důležitých inspirací v oblasti Smart City, environmentálních a kulturních projektů. Výchozím bodem aktuální spolupráce se stane švýcarské turné Moravské filharmonie Olomouc.


perex:

Oblíbené a tradiční akce, oslavy mnoha významných výročí i řada novinek. Nabídka kulturních událostí je na rok 2023 v Olomouci rozmanitá a bohatá. Hybatelem kulturního života bude nejen město. Na jeho podobě se budou podílet divadla, nejrůznější spolky a organizace i Univerzita Palackého. Olomouc si totiž letos připomene hned několik kulatých výročí spojených s historií města.


název článku:
perex:

Více než sto milionů korun bude letos v Olomouci směřovat na velké opravy či stavební úpravy vozovek, chodníků, autobusových zastávek, mostů, lávek a podchodů. Schválený prioritní seznam velkých oprav zahrnuje celkem patnáct akcí za více než 87,5 milionu korun a dále pak pět a půl milionu korun na opravu veřejného osvětlení a světelného signalizačního zařízení. Dalších osm milionů korun bude odbor dopravy průběžně využívat na velkoplošné opravy vozovek živičných komunikací.


název článku:
perex:

Olomouc opět čekají oslavy příchodu nového roku. Příznivci světelných efektů na večerní obloze se mohou 1. ledna v 18 hodin těšit na klasický ohňostroj. Vedení města se rozhodlo pro tradiční termín i podobu novoročních oslav. Ohňostroj se odehraje v areálu Korunní pevnůstky.


perex:

Patnáct palet plných těch nejpotřebnějších věcí v hodnotě okolo dvou milionů korun naložili dnes dopoledne v hasičské zbrojnici ve Chválkovicích hasiči a pracovníci odboru ochrany olomouckého magistrátu. Výsledek této dobrovolné sbírky pomůže překonat těžkou zimu obyvatelům ukrajinských měst Irpiň a Černivci.


perex:

Budoucností východního obchvatu Olomouce se zabývalo v pátek olomoucké zastupitelstvo. V roce 2020 byly zpřísněny podmínky ochranného pásma vodních zdrojů (OP) společnosti Olma. Současná situace neumožňuje podle zástupce ŘSD bez vyřešení pokračovat v přípravě projektu tangenty a vede k tomu, že ŘSD pozastaví přípravu akce do změny podmínek OP. Zastupitelstvo proto nyní pověřilo primátora Miroslava Žbánka, aby dal podnět na změnu těchto ochranných podmínek.


perex:

Příjmy ve výši 3,017 miliardy korun, výdaje 3,181 miliardy korun a 521 milionů korun alokovaných na investice. Tak vypadají základní parametry rozpočtu města Olomouce pro příští rok, který byl schválen na pátečním jednání zastupitelstva.


název článku:
perex:

O dotace v nejrůznějších oblastech budou moci zájemci žádat Statutární město Olomouc na přelomu roku nebo hned od začátku nového. V aktuálně vypsaných a schválených dotačních programech je pro žadatele připraveno přes 60 milionů korun. Podrobné podmínky k jednotlivým dotačním programům najdete na stránce https://www.olomouc.eu/urad-online/dotace.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 266}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon