Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Celkem 44 hektarů zemědělské půdy, která leží mezi Hněvotínem a Olomoucí, se poslední dobou znovu ocitlo v centru pozornosti. Jedná se o možnou změnu využití těchto pozemků. Vzhledem k tomu, že menší část této půdy, konkrétně 20 hektarů, leží v katastru města Olomouce, týká se toto téma i olomoucké samosprávy.


název článku:
perex:

Olomouckou plesovou sezonu v roce 2020 opět zahájí Městský bál. Jeho XXI. ročník, který se v sobotu 11. ledna od 20 hodin uskuteční v Pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc, bude tentokrát v česko-slovenských barvách. O hudební produkci a melodie k tanci se postará Boom band Jiřího Dvořáka a zpěváci Miro Žbirka a Monika Absolonová.


perex:

Do návrhu rozpočtu města Olomouce pro rok 2020 se vrací druhá etapa výstavby tramvajové trati na Nové Sady. Jedna z největších investičních akcí posledních let by měla odstartovat v první polovině příštího roku, pokud ovšem upravený návrh rozpočtu projde v pátek 13. prosince jednáním městského zastupitelstva. Ještě v listopadu to přitom vypadalo, že napjatý rozpočet zařazení tramvajové trati na rok 2020 nedovolí.


perex:

Problémy s parkováním na sídlištích, v centru města nebo na hranici zóny placeného parkování – to vše bude posuzovat nová koncepce. Podrobná studie s názvem Parkovací politika města Olomouce vznikne v příštím roce.


perex:

Radní vzali na vědomí cenu vodného a stočného. Schválilo ji představenstvo Vodohospodářské společnosti Olomouc. Znamená mírné zvýšení.


perex:

Platba za parkování v přednádraží bude jednodušší. Změnu poskytne možnost platit v podzemním parkovišti bankovní kartou. Radní schválili rozšíření možnosti způsobu platby za parkovné v podzemních garážích u hlavního vlakového nádraží v Olomouci.


název článku:
perex:

Pořízení speciálního stoje, který hubí plevel pomocí horké páry, doporučili radní Technickým službám města Olomouce (TSMO). Jejich ředitel Jiří Fryc potvrdil, že zařízení bude ve městě k dispozici na počátku příštího roku. Využívat ho budou i další městské organizace.


název článku:
perex:

Finále prestižního ocenění pro mladé výtvarné umělce se odehrálo v olomouckém kině Metropol v pátek 6. prosince. Jednalo se o jubilejní třicátý ročník této soutěže a jeho slavnostní vyhlášení poprvé proběhlo v Olomouci.


perex:

Modernizace technického vybavení olomouckých jednotek dobrovolných hasičů pokračuje. Tentokrát dvěma jednotkám přibyla nová auta. „Auta i vybavení jednotlivým sborům doplňujeme soustavně. Jsme si vědomi důležitosti dobrovolných hasičů pro bezpečnost města a tak chceme, aby byly jednotky vybaveny co nejlépe,“ řekl při předávání vozidel primátor Mirek Žbánek.


perex:

Železniční trať, která spojuje zastávky Olomouc město a Olomouc Hejčín, naopak odděluje dvě ulice, Václavkovu a Na Trati. I když podle dosavadních vyjádření Správy dopravní železniční cesty to vypadá, že tyto dvě ulice nemohou být propojeny nijak jinak než podchodem nebo mostem, chce primátor Mirek Žbánek znovu otevřít jednání o možnosti vybudování úrovňového přechodu.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 224}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu