Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

název článku:
perex:

Pomlázky, kraslice, folklór, ale i místní speciality – to vše můžete čekat na Horním náměstí o velikonoční neděli 21. dubna. Olomoucké Velikonoce oživí folklórní soubory, cimbálovka a na děti bude čekat spousta zábavy.


perex:

V pořadí čtvrtý ročník oblíbeného tvarůžkového festivalu zavoní v Olomouci o posledním dubnovém víkendu. Na počest této typické hanácké speciality ožije centrum města v sobotu 27. a neděli 28. dubna. Pro návštěvníky jsou připraveny více než čtyři tuny tvarůžků.


perex:

První české, moravské nebo slezské město, jehož reprezentaci se dostalo slavnostního přijetí u nynějšího vídeňského starosty, není Praha, Brno, ani Ostrava, ale Olomouc. Stalo se tak 9. dubna při návštěvě Čestného výboru jubilea kardinála Rudolfa Jana, který chystá oslavy dvou set let od nástupu této významné osobnosti na biskupský trůn v Olomouci.


perex:

Do ostrého provozu byla spuštěna dopravní řídící ústředna, která Olomouci přinese komfort pro všechny typy dopravy. Velkou část dat mohou řidiči nyní sledovat online na webových stránkách chytra.olomouc.eu nebo v aplikaci Chytrá Olomouc. Ta je ke stažení pro operační systémy Android i iOS.


perex:

Už pošesté budou v Olomouci brány památek dokořán. Letos se zájemcům o historii a o netradiční olomoucká místa otevřou brány národní kulturní památky Vila Primavesi. Secesní sídlo rodu moravsko-italských bankéřů a obchodníků Primavesi patří k nejvýznamnějším stavbám novodobé architektury v Olomouci i na střední Moravě.


perex:

Zásadní proměnou prošla v pondělí vedení všech šesti akciových společností se stoprocentní účastí města. „Během pondělního jednání rady města tak byl završen slib odpolitizování vedení těchto firem, který jsme dali v závěru loňského roku,“ zdůraznil primátor Mirek Žbánek. Po nynějších změnách už s malou výjimkou ve vedení městských firem nezůstávají žádní politici, na chod a fungování firem bude samospráva dohlížet pouze z pozice dozorčích rad.


název článku:
perex:

Nové odborné učebny zlepší zázemí tří základních škol v Olomouci. Moderní třídy pro výuku informatiky, přírodovědných, multimediálních i jazykových předmětů, ale třeba i dílen mají letos vzniknout v ZŠ Heyrovského, ZŠ Gorkého v Pavlovičkách a v ZŠ Holice.


perex:

Dotační podporu na celkem šestatřicet akcí, které připravují zejména dobrovolní hasiči, schválila na pondělním jednání Rada města Olomouce. Mezi dotacemi jsou i dvě větší částky nad 50 tisíc korun, jedna pro Zdravotnický záchranný sbor a druhá pro hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, jejich uvolnění musí schválit ještě zastupitelstvo.


perex:

Skutečným městem květin bude letos v létě Olomouc, přinejmenším tedy Horní náměstí. V úplném centru města totiž skoro dvojnásobně naroste počet mobilní květinové výzdoby. Náměstí bude velkými květinovými nádobami lemováno ze severní strany. Radní už toto rozšíření výzdoby schválili.


perex:

Východní tangentu a další významné součásti dopravní infrastruktury města Olomouce začala společně řešit nová pracovní skupina. Ta vznikla z impulsu primátora Mirka Žbánka a kromě představitelů samosprávy a magistrátu v ní jsou zapojeni zástupci Ředitelství silnic a dálnic, Olomouckého kraje, komisí městských částí i zástupce signatářů petice za zachování komunikace z Chválkovic na Svatý Kopeček.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 215}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu