Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Smlouvu o společném zadání na stavbu okružní křižovatky v Droždíně uzavírá statutární město Olomouc a Správa silnic Olomouckého kraje. Nové řešení křižovatky povede k vyšší bezpečnosti chodců a ke zklidnění dopravy. Uzavření smlouvy schválili olomoučtí radní.


název článku:
perex:

Město pokračuje v opravách silnic. Rekonstrukce se dočká místní komunikace mezi městskými částmi Slavonín, Nová Ulice a Povel. Rada města schválila zadání veřejné zakázky na opravu propojky mezi ulicemi Arbesova a Heyrovského.


perex:

Rada města Olomouce schválila v pondělí 24. února harmonogram výzev ITI Olomoucké aglomerace na rok 2020. „Rada v tomto směru vystupuje jako nositel ITI Olomoucké aglomerace, výzvy jsou tedy určeny potenciálním žadatelům v rámci celé aglomerace,“ upřesnil náměstek primátora Matouš Pelikán.


perex:

Najít lepší místo pro vozovnu olomouckých tramvají a autobusů se snaží město už dlouho. Radní na pondělním jednání se seznámili s výsledkem vyhledávací studie a schválili předložený výběr lokality v Neředíně, v místě bývalých sovětských kasáren.


perex:

Olomouc podpoří Hry X. letní olympiády dětí a mládeže. Olomouckému kraji, který si převzal olympijskou štafetu a v roce 2021 uspořádá další ročník letní varianty her, přispěje na pořádání dvěma miliony korun. Podporu odsouhlasili radní na svém posledním jednání.


perex:

Záchranný archeologický výzkum proběhne ještě letos na Nových sadech. Důvodem je připravovaná stavba pokračování tramvajové trati Nové Sady – Povel. Vzhledem k tomu, že trať povede přes území, kde lze očekávat významné archeologické nálezy, je povinností stavebníka předem zajistit právě archeologický výzkum.


název článku:
perex:

Miliony korun prošly včera jednáním Rady města Olomouce. Na programu bylo schvalování dotací v různých oblastech a titulech. Celková suma činila zhruba 56 milionů korun.


perex:

Další olomoucká základní škola má moderní jídelnu, výdejnu stravy a žáci novou cvičnou kuchyňku pro výuku oblíbeného vaření. Investice města za více než 7 milionů korun proměnila část Základní školy Svatoplukova v Řepčíně.


perex:

Středně dlouhý most a křižovatka tvaru T pro jeho napojení. Taková je výsledná varianta přemostění budoucí východní tangenty pod Svatým Kopečkem, se kterou souhlasili radní.


perex:

Školáci ze Základní školy Dvorského na Svatém Kopečku se dočkají nových tříd a tělocvičny. Rada města schválila zadání veřejné zakázky na vybudování nových odborných učeben, tělocvičny a další stavební úpravy v budově školy. Předpokládané náklady investice jsou 29 milionů korun.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 227}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00 (18:00)
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu