Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Nový ruský generální konzul se představil v Olomouci « Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy » Nový ruský generální konzul se představil v Olomouci

Nový ruský generální konzul se představil v Olomouci

Nový ruský generální konzul se představil v Olomouci

6. října 2020 (út)

Na radnici v Olomouci se v pondělí představil nový generální konzul Ruské federace v Brně Alexandr Alexandrovič Kalačev. Přijal ho primátor města Miroslav Žbánek s náměstkem Karlem Konečným, který má na starosti zahraniční vztahy města. Jednalo se jak o ryze historických, tak i aktuálních tématech.

„Přislíbili jsme pomoc s vyhledáváním informací o vojácích Rudé armády, kteří padli při osvobozování Olomoucka na jaře roku 1945. Pro ruskou stranu jde o velmi významnou a citlivou otázku a my jim v tomto směru rádi vyjdeme vstříc,“ uvedl po jednání primátor Žbánek. Před ruským diplomatem se mohli pochlubit také nedávno dokončenou rekonstrukcí pomníku Rudé armády a jeho bezprostředního okolí.

„Hovořili jsme ale i o aktuálních tématech, jako je oživení cestovního ruchu poté, kdy se zlepší epidemiologická situace. Pan konzul se zajímal o partnery pro jednání s ruskými organizacemi z oblasti cestovního ruchu,“ řekl dále primátor Žbánek. Zástupci města pak konzulovi Kalačevovi popsali ve zkratce atraktivní cíle v okolí Olomouce a nastínili, že pro ruské turisty zde může být program i na vícedenní pobyty. „Upozornil jsem také i na fakt, že moderní hotely, které u nás v posledních letech vyrostly, si v ničem nezadají s těmi pražskými,“ dodal primátor.

Velmi zajímavým a oboustranně přínosným tématem je spolupráce regionálních firem s ruskými podniky. „Taková spolupráce už v celé řadě případů dobře funguje, což nám potvrdili zástupci Okresní hospodářské komory,“ připomněl náměstek primátora Karel Konečný. Právě prostřednictvím hospodářské komory by mohl ruský trh představit své možnosti dalším olomouckým firmám.

„V Olomouci jsem už byl a vaše město si prohlédl, je to opravdu kouzelné místo s velmi bohatou historií,“ ocenil Olomouc na závěr návštěvy generální konzul Kalačev.

Fotografie:

| Poslední úprava: 6. října 2020 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Úterý: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 9:00 – 11:00 13:00 – 16:00
Čtvrtek: (jen objednaní) 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu