Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Město podpoří Olympiádu dětí a mládeže, v Olomouci bude příští rok « Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy » Město podpoří Olympiádu dětí a mládeže, v Olomouci bude příští rok

Město podpoří Olympiádu dětí a mládeže, v Olomouci bude příští rok

Město podpoří Olympiádu dětí a mládeže, v Olomouci bude příští rok

25. února 2020 (út)

Olomouc podpoří Hry X. letní olympiády dětí a mládeže. Olomouckému kraji, který si převzal olympijskou štafetu a v roce 2021 uspořádá další ročník letní varianty her, přispěje na pořádání dvěma miliony korun. Podporu odsouhlasili radní na svém posledním jednání.

„Jde o prestižní akci, která do města a regionu naláká na pět tisíc lidí. Přípravy na pořádání jsou na kraji v plném proudu a město, které se stane centrem dění her, se do jejich podpory a aktivit spojených s pořádáním taktéž zapojí,“ informoval primátor Mirek Žbánek.

Olympiáda dětí a mládeže je projekt Českého olympijského výboru, zaměřený především na žáky základních škol. Klade si za cíl přispět ke sportovnímu a kulturnímu vyžití mladých lidí, šířit ušlechtilé myšlenky olympismu a zdravé soutěživosti mezi mládeží. Program sportovních soutěží vychází ze soutěžních pravidel a řádů sportovních svazů a je realizován ve spolupráci se sportovními svazy.

„V Olomouci se můžeme těšit na sportovní klání ve dvanácti sportech. Nebudou mezi nimi chybět atletika, basketbal, volejbal, florbal, fotbal, judo, karate, vodní slalom, orientační běh, synchronizované plavání, šerm ani taneční sport,“ vyjmenovává náměstkyně primátora pro sport Markéta Záleská.

Celorepublikové mládežnické sportovní akce se zúčastní sportovní reprezentace všech 14 krajů České republiky. „Slavnostní zahájení her se uskuteční na Andrově stadionu. Prostory haly Univerzity Palackého v Olomouci se promění v Olympijský dům a chybět nebude ani Olympijská vesnice,“ prozrazuje primátor Žbánek.

Republikové hry Olympiády dětí a mládeže se konají v různých místech České republiky každý rok. Střídavě jsou pořádány v liché roky letní hry a v sudé roky zimní hry. Každý kraj má právo vyslat na republikové hry stejný počet účastníků. 

| Poslední úprava: 25. února 2020 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Pracoviště magistrátu