Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Dotace města pomáhají « Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy » Dotace města pomáhají

Dotace města pomáhají

Dotace města pomáhají

10. září 2019 (út)

Další peníze z grantu na podporu společensko-prospěšných projektů míří k potřebným. Pomáhají Nadaci Malý Noe k nákupu speciálního vozíku pro čtrnáctiletou Adrianu i handicapovanému sportovci Janu Moštěkovi z Atletického kubu Olomouc při reprezentaci na mistrovství světa v Dubaji.

Na koupi speciálního vozíku s příslušenstvím pro sportovní a zimní výbavu putuje z grantu 50 tisíc korun. S žádostí o podporu pro děvčátko po mozkové obrně se na město v rámci dotačního programu obrátila Nadace Malý Noe. „Speciální kočárek umožní handicapované holčičce pobyt s maminkou venku po celý rok, což bude oproti současné situaci velká pozitivní změna. S ohledem na nemocnou dceru a celodenní starost o ni totiž zůstává její maminka v domácnosti,“ vysvětlil předseda Správní rady Nadace Malý Noe Jaroslav Strejček. „Podpory si velice vážíme a oceňujeme, že od doby vzniku naší nadace před dvanácti lety se spolupráce s městem nadále rozvíjí. Navíc plánujeme další společně projekty,“ ocenil Jaroslav Strejček.

Také Atletický klub Olomouc patří mezi ty organizace, které město podporuje. „Přispíváme na jejich činnost a snažíme se atletům pomoci při budování stále lepšího zázemí stadionu,“ objasňuje náměstkyně primátora pro sport Markéta Záleská. Z grantu aktuálně směřuje podpora ve výši 50 tisíc pro Jana Moštěka, člena klubu tělesně postižených AK Olomouc, kterého čeká účast v semifinálových bojích na listopadovém mistrovství světa v Dubaji. „Tím co děláte, jakých výsledků dosahujete a jak nás reprezentujete, patříte mezi osobnosti města. Těšíme se na vaše výsledky a budu ráda, když se připojíte k projektu Město fandí,“ vyzdvihla při setkání s členy klubu náměstkyně Záleská. V celosvětovém žebříčku World Para Athletics je Jan Moštěk na 26. místě. Mezinárodních závodů v atletice se však začal systematicky účastnit až v roce 2018 a nemohl tak být zařazen do skupiny reprezentačního výběru, která je financována z prostředků ministerstva.

„Vstřícnosti si velice vážíme. Snažíme se pochopitelně vychovávat sportovce a věnujeme jejich tréninkům maximální pozornost. Bez podpory vedení města by však naše snažení nestačilo. Jen obtížně bychom mohli konkurovat těm nejlepším. Díky pomoci města se nám to daří. Závodníkům i celému klubu, který může na stadionu pořádat špičkové akce mezinárodního významu,“ pochvaluje si spolupráci s vedením města předseda AK Olomouc Miroslav Hrabal.

Dotační titul, kde byl alokován celkem jeden milion korun, začal fungovat letos 7. dubna na Světový den zdraví. Je zaměřený na pomoc znevýhodněným či handicapovaným spoluobčanům a o finanční podporu z grantu mohou žádat fyzické i právnické osoby. „Program, který by hradil pořizování zdravotnických a kompenzačních pomůcek, na něž nelze dosáhnout v současném systému zdravotního pojištění, nám dosud chyběl. Podporou aktivit organizací a jejich projektů chceme zároveň přispět k jejich lepšímu zviditelnění,“ připomněl primátor Mirek Žbánek, který speciální kočárek pro Adrianu symbolicky na radnici předal.

NADACE MALÝ NOE

Nadace byla založena v květnu 2007. Účelem zřízení nadace a jejím posláním je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů. Nadace rovněž pomáhá i zdravotně znevýhodněným dětem vyrůstajícím v rodinách, které nemají dostatek finančních prostředků pro krytí nákladů spojených s léčbou jejich zdravotně znevýhodněných dětí. Zásadou činnosti nadace je pomáhat dětem tak, že veškeré dary od sponzorů jdou přímo na projekty pomoci dětem. Všichni členové nadace pracují v nadaci zdarma. Nadace působí převážně v Olomouckém kraji, ale má i jeden zahraniční projekt – Domov Malého Noe v Zambii.

ATLETICKÝ KLUB OLOMOUC

Atletický klub v Olomouci patří mezi nejstarší v celé České republice. V loňském roce oslavil pětaosmdesát let od svého založení. V roce 1933 členové Sokola založili odbor lehké atletiky, prvního přímého předchůdce současného klubu. Od roku 1977 mají atleti k dispozici stadion na třídě 17. listopadu. V olomouckém dresu závodila řada reprezentantů, mezi jinými běžec Ivan Uvízl nebo koulař Ladislav Prášil. Velkou pozornost klub věnuje také handicapovaným sportovcům, z nichž celá řada pravidelně sbírá úspěchy v domácích i mezinárodních soutěžích.

Fotografie:

| Poslední úprava: 10. září 2019 (út)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu