Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu | stránka: Školní rok začal více než tisícovce prvňáčků, od města dostali dárek « Tiskové zprávy « Média

Sociální sítě

Média » Tiskové zprávy » Školní rok začal více než tisícovce prvňáčků, od města dostali dárek

Školní rok začal více než tisícovce prvňáčků, od města dostali dárek

Školní rok začal více než tisícovce prvňáčků, od města dostali dárek

2. září 2019 (po)

Pětadvacet olomouckých základních škol dnes vítalo prvňáčky. Svůj první den ve škole jim zpříjemnily praktické dárky od města. V novém školním roce nastoupilo do prvních tříd na 1 100 dětí, celkově je ve školním roce 2019/2020 v olomouckých základních školách téměř 9 400 žáků.

První školní den začali prvňáci ze Základní školy Heyrovského společně s primátorem Mirkem Žbánkem, který se zúčastnil jejich slavnostní „stužkování“. Po ceremoniálu v atriu školy pozval žáčky na radnici. „Výchova k občanství se sice probírá až v šesté třídě, ale přijít můžete už nyní,“ nabádal školáky primátor. Učitelům radost z dětí a rodičům zejména trpělivost při plnění školních povinností přáli při příležitosti zahájení nového školního roku také náměstci primátora, kteří zavítali do dalších škol zřizovaných městem.

Prvňáčci ve všech olomouckých základních školách se letos poprvé radovali z dárku od města. „Na lavici na ně čekal balíček s praktickými pomůckami do vyučování, ve kterém nechyběly barvy, pastelky, tužky, blok nebo oblíbené olomoucké omalovánky,“ popsal náměstek primátora pro školství Karel Konečný. Kromě toho dostali prvňáčci od města i zdravou láhev na pití se speciálním potiskem, kde najdou návod na to, jak se zachovat v případě krizové situace.

Během prázdnin se toho ve školách mnoho změnilo. Vznikají v nich moderní odborné učebny, cvičné kuchyňky, dílny a třídy vybavené IT technologiemi. „Největší investice jsme o prázdninách zahájili v ZŠ Gorkého v Pavlovičkách, ZŠ Heyrovského a v ZŠ Náves Svobody v Holici. Všechny jsou zaměřené na podporu polytechnického vzdělávání a uskutečňují se za přispění dotací,“ připomněl investiční náměstek primátora Martin Major. Náklady na tři hlavní rekonstrukce včetně výtahů, pomůcek, nábytku a dalšího vybavení dosahují téměř 40 milionů korun. „Finančně nejnáročnější je budova ZŠ Gorkého, kde jen stavební náklady dosáhly 13 milionů,“ upřesnil investiční náměstek. Téměř 4 miliony korun si vyžádala také rekonstrukce střechy nad pavilonem tělocvičny ZŠ Rožňavská. Nové výdejny stravy, jídelny a cvičné kuchyňky za téměř 6 milionů korun se dočkají i v ZŠ Svatoplukova.

Některé velké investice ve školách budou kvůli náročnosti a rozsahu stavebních prací ukončeny až během podzimu. Kromě velkých investic vynaložily školy o prázdninách na běžné opravy a údržbu ve vlastní režii téměř 30 milionů korun. Nový školní rok začal dnes v celkem 25 základních a 49 mateřských školách, které město zřizuje.

Fotografie:

| Poslední úprava: 2. září 2019 (po)

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: 585 513 111 | tel. seznam

E-mail: podatelna@olomouc.eu
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek:
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu