Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

perex:

Město začíná připravovat další díl protipovodňových opatření. Etapa označena římskou trojkou by se mohla začít stavět v horizontu pěti let. Teprve po jejím dokončení bude ochrana Olomouce před velkou vodou skutečně účinná.


perex:

Město Olomouc a skupina Veolia splnily další plánované kroky spolupráce na rozvoji teplárenství v krajském městě. Primátor a představitelé firmy podepsali příslušné dohody a valná hromada společného podniku OLTERM & TD Olomouc rozhodla o zvýšení základního kapitálu. Vložením městské infrastruktury do společnosti OLTERM & TD Olomouc a navýšením jejího základního kapitálu se zvýší podíl města z 34% na 49%. Cílem spolupráce je zajištění dlouhodobě spolehlivých dodávek tepla, ale také ekologizace teplárenské infrastruktury.


perex:

V únoru dokončenou rekonstrukci a rozšíření kapacity mateřské školy Barevný svět v Dělnické ulici nyní doplňuje skupina Veolia o biodynamické osvětlení a malou fotovoltaickou elektrárnu. Olomouc s Veolií plánuje i další spolupráci na energetických úsporách v objektech města, už se dohodly na podobné realizaci v ZŠ Stupkova.


perex:

Zákaz některých forem prodeje zboží nebo poskytování služeb prováděných mimo obchodní prostory v energetických odvětvích. Od 1. července 2022 nabývá účinnosti nové nařízení města Olomouce a míří proti nepoctivým praktikám tzv. energetických šmejdů.


název článku:
perex:

Okružní ulice je znovu průjezdná. Na loňské opravy této části ulice, která spojuje olomoucké městské části Nová Ulice, Tabulový vrch a Neředín, v dubnu navázala další etapa rekonstrukce komunikace. Stavební práce se tentokrát odehrávaly v úseku mezi křižovatkami ulic Hněvotínská a I. P. Pavlova. Stavbaři práce na komunikaci dokončili v termínu a ve čtvrtek 16. června mohl být po kolaudaci v místě opět obnovený provoz.


perex:

V rámci oprav komunikací město připravuje i opravu vozovky a chodníků na třídě Svobody. Plánované úpravy, které jsou nutné z důvodu technicky zhoršeného stavu komunikace a přilehlého chodníku ve směru od náměstí Hrdinů ke křižovatce u okresního soudu, vyvolaly debatu o rušení přechodů pro chodce. Vedení města se proti tomu důrazně ohrazuje.


název článku:
perex:

Středový dělicí ostrůvek, nasvětlení přechodu, nové veřejné osvětlení i oprava povrchu vozovky v okolí přechodu. Tyto úpravy začnou v pondělí 20. června v Hněvotínské ulici v blízkosti křižovatky ulic Hněvotínská a Rošického. Nyní nevyhovující přechod pro chodce se tak dočká úpravy. Omezení pro řidiče bude minimální, práce budou probíhat pouze za částečné uzavírky.


název článku:
perex:

V rámci konference Moderní veřejná správa 2022, která se v Olomouci uskutečnila 14. a 15. června, získala Olomouc jedno z prestižních ocenění. Cenu Ministerstva vnitra za kvalitu a inovace ve veřejné správě převzali zástupci města za zavedení a rozvoj místní Agendy 21.


perex:

Oblíbená cesta k Lovecké chatě v Litovelském Pomoraví už zase slouží k projížďkám cyklistů i vycházkám pěších turistů. V pohodlnou asfaltovou cestu ji proměnila náročná oprava. Rekonstrukce téměř 800 metrů dlouhého úseku od Lovecké chaty až k mostu ve směru do Horky nad Moravou přišla na 9 milionů korun.


perex:

Od prvního červencového dne bude pro dopravu otevřen nový most přes řeku Moravu na Masarykově třídě. Originální stavba bude mít ještě jednu premiéru – bude to totiž první most v Olomouci, který dostane oficiální pojmenování. Tuto čest prokáže město jednomu z nejvýraznějších umělců a řemeslníků barokní Olomouce, kamenickému mistru a sochaři Václavu Renderovi.


Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 261}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu