Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

perex:

S postupem při transformaci České pošty nesouhlasí vedení města Olomouce. Se zástupci vedení České pošty se chce proto sejít a nechat se lépe informovat o způsobu i výběru poboček, které státní podnik označil ke zrušení. Českou poštu zároveň kritizuje za špatnou informovanost a nešťastnou komunikaci se samosprávami měst.


perex:

V sobotu 1. dubna začne další fáze oprav silnice I/35. Konkrétně půjde o pokračování celkové rekonstrukce ulic Tovární a Velkomoravská. Akci má na starosti Ředitelství silnic a dálnic, protože komunikace patří státu.


perex:

Pomlázky, kraslice, koncerty i dobré jídlo. Centrum Olomouce oživí Velikonoční jarmark. V době od pátku 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna se mohou návštěvníci těšit na hudební program, regionální prodejce, farmářské výrobky a oblíbený olomoucký gril. Na náměstí najdou také řemeslné stánky s ručně malovanými kraslicemi, keramikou, proutěným či dřevěným zbožím.


název článku:
perex:

Termíny zápisu do 1. ročníku základních škol na školní rok 2023/2024


perex:

Právnická fakulta Univerzity Palackého v těchto dnech opět hostí významnou společenskou událost, kterou je Mezinárodní konference obecních policií. Jako již tradičně se jejího zahájení spolu s vedením olomoucké městské policie ujal primátor Mirek Žbánek. U této příležitosti také oficiálně poděkoval dvěma mužům, kteří se významným způsobem zasadili o bezpečnost v našem městě.


název článku:
perex:

Se začátkem jara se opět obnovuje svoz odpadu z chatových oblastí. Poprvé v tomto roce se tak uskuteční v pondělí 3. dubna a další svozy pak budou probíhat pravidelně každé pondělí až do konce října.


perex:

V těchto dnech vychází nové číslo časopisu Olomoucký senior. Na dvaceti stranách převládají praktické každodenní rady pro nejstarší generaci i příspěvky od jednotlivých olomouckých klubů seniorů. Čtenáři tentokrát dostávají i skvěle podanou pozvánku na výlet do brněnského pavilonu Anthropos či s ohledem na březnový mezinárodní svátek žen i exkurzi do historie tohoto svátku a postavení žen v naší společnosti před sto lety. Nechybí ani čtenářská soutěž, tentokrát jsou coby výhra připraveny vstupenky na filmové představení.


název článku:
perex:

Mladí Olomoučané si v těchto dnech mohou atraktivním a zábavným způsobem osvěžit pravidla nakládání s využitelnými složkami komunálního odpadu. Besedy o správném třídění odpadů pro žáky druhého stupně základních škol a studenty nižšího stupně víceletých gymnázií mají formu talkshow.


perex:

Olomouc, hojně navštěvované, malebné, historické město, kde by chtěl žít každý. Zkrátka město bez problémů. Je tomu ale opravdu tak? Expozice „O na sedmou“ složená z deseti studentských návrhů se zaměřuje na nalezení a stanovení léčby sedmi bolavých míst, která se po pomyslné spirále vzájemných vztahů vinou od historického jádra města Olomouce směrem do okolní krajiny. Výstava závěrečných prací studentů architektury z ateliéru Koleček-Jemelka Fakulty architektury VUT v Brně je k vidění do 21. dubna v zrcadlovém sále olomouckého magistrátu v Hynaisově ulici.


perex:

V sobotu 1. dubna začne další fáze oprav silnice I/35. Konkrétně půjde o pokračování celkové rekonstrukce ulic Tovární a Velkomoravská. Akci má na starosti Ředitelství silnic a dálnic, protože komunikace patří státu.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6564, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 657}      další »

Kontakt

Statutární město Olomouc
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČO: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu

Mastodon