Statutární město Olomouc

oficiální informační portál

www.olomouc.eu

Sociální sítě

Aktuální informace » Aktuality

Aktuality

název článku:
perex:

Cestující veřejnost čeká v Olomouci změna jízdních řádů. S platností od pátku 29. října 2021 vstupují v platnost nové jízdní řády vybraných autobusových linek Dopravního podniku města Olomouce.


perex:

Pod poměrně optimistickým názvem „Česká rodina zase v normálních časech?“ se odehrál ve velkém sále magistrátu už sedmý ročník konference k rodinné politice města Olomouce. K tomu, že ony „normální časy“ jsou vzhledem k rostoucím počtům nakažených možná ještě docela daleko, se vyjádřili i někteří z vystupujících. Většina příspěvků ovšem vyzněla skutečně pozitivně a mezi desítkami účastníků tak mohl po konferenci převládat optimismus.


název článku:

Večer duchů v olomoucké zoo

22. října 2021 (pá)
perex:

Závěr října bude v zoo na Svatém Kopečku strašidelný. Zahradu ovládnou duchové a jiné hrůzostrašné bytosti. Příznivci tajemné atmosféry si mohou dopřát prohlídku zahrady obohacenou o čarodějnickou gastronomickou nabídku či strašidelnou stezku. Hlavní program se soustředí na sobotu 23. října, doprovodný bude až do konce října.


perex:

Autobusové zastávky na svém území postupně rekonstruuje a modernizuje město Olomouc. V poslední době to byly dvě zastávky v ulici Dvořákova a v ulici 17. listopadu. Výsledkem jsou zastávky pohodlnější pro lidi se zhoršenou pohyblivostí i estetičtější vzhled zastávek.


název článku:
perex:

Po víkendu skončí pravidelný pondělní svoz komunálního odpadu z chatových oblastí v okolí Olomouce. Poslední možnost nechat odpad v pytlích na určených stanovištích označených cedulemi bude v pondělí 25. října 2021.


název článku:
perex:

V pondělí 1. listopadu 2021 od 9:00 hodin se ve velkém zasedacím sále budovy Magistrátu města Olomouce v Hynaisově ulici 10 uskuteční 19. veřejné jednání Zastupitelstva města Olomouce. Materiály pro jednání najdete zde.


název článku:

Konec chytrých košů v Olomouci

20. října 2021 (st)
perex:

Smart nádoby na směsný odpad ve městě končí. Neosvědčily se. Po více než dvou letech testovacího provozu koše na žádost magistrátu natrvalo odstranili pracovníci firmy, která je Olomouci zdarma zapůjčila. Důvodem byly opakované problémy s jejich přeplňováním a servis.


perex:

Po třech sezonách odchází z funkce uměleckého šéfa baletu Michal Štípa. Své rozhodnutí oznámil již v úvodu aktuální sezony, přesto ještě připraví naplánovaný premiérový titul Louskáček – Kouzelný příběh. Po bývalém sólistovi baletu Národního divadla v Praze převezme funkci uměleckého šéfa dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně, držitel dvou Cen Thálie a pedagog Jan Fousek.


perex:

Že je Olomouc městem květin, nám v průběhu celého léta dokazovala barevnými záhony v parcích, v trávnících i překrásně vyzdobeným centrem města. Rozkvetly nejen kruhové záhony na Horním náměstí, ale také Arionova kašna a prostor pod slunečními hodinami, kde letos vznikl zcela nový Green Point. Ale protože život se samozřejmě neodehrává jen v centru města, Olomoučané si květinovou výzdobu dopřáli i v okolí svých domů a bytů. Ty nejlépe vyzdobené domy, balkony, terasy či okna pak jejich tvůrci přihlásili do soutěže, aby ukázali, že „máme na to rozkvést“!


perex:

Zajímá vás, jak bude město vypadat ve večerních a nočních hodinách, jak budou osvětleny významné ulice nebo jak Olomouc plánuje zmodernizovat dnešní světelnou soustavu? Na to vše odpovídá Plán rozvoje veřejného osvětlení, se kterým chtějí odborníci i členové vedení města seznámit také veřejnost. Další z řady veřejných projednávání, tentokrát právě na téma veřejného osvětlení, se uskuteční ve středu 20. října od 16 hodin ve velkém sále zastupitelstva v budově magistrátu Hynaisova 10.


Jsou vypsány položky 1 - 10 z celkového počtu 6146, Stránky: {1, 2 , 3 , 4 , … , 615}      další »

Kontakt

Magistrát města Olomouce
Horní náměstí č.p. 583
779 11 Olomouc
Telefon: +420 585 513 111
Telefonní seznam

E-mail: [email protected]
Datová schránka ID: kazbzri

IČ: 00299308
DIČ: CZ 00299308

Základní úřední dny a hodiny

(včetně pokladen)

Pondělí: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Úterý: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Středa: 8:00 – 12:00 13:00 – 17:00
Čtvrtek: 8:00 – 12:00 13:00 – 15:30
Pátek: není úředním dnem
Úřední hodiny jednotlivých pracovišť

Pracoviště magistrátu